KONCERT ZRUŠENÝ - The Kreins a hostia - krst albumu Heaven

Koncerty
Piano Club Prievidza
-

Skupina The Kreins vznikla v Prievidzi v roku 2006, momentálne tvoria zostavu štyria členovia - Peter Frimmel (gitara, spev), Vladislav Leškovský (bicie), Igor Rybnikár ( gitara) a Peter Sihelský (basgitara). Prvýkrát sa výraznejšie zviditeľnili v roku 2010, keď  vyhrali súťaž Rádia Expres s príznačným názvom "Kapela, ktorú sme  vytiahli z garáže". Zaujali s piesňou Lose U, ktorú po víťazstve zahrali naživo v rannom vysielaní a predstavili sa aj na festivale na Zlatých pieskoch.

Nový album Heaven je oproti debutu hudobne vyspelejší s prepracovanejšími melódiami  a dospelejšími textami. Desaťročný odstup sa výrazne podpísal aj pod  jeho zvukom a atmosférou. "Nebo pre mňa predstavuje niečo čisté,  veľkolepé a plné rôznorodých pocitov. A taký je aj tento album.  Pracovali sme na ňom dlho a dali sme si záležať na výslednom feelingu,  ktorý z neho poslucháči budú mať. Na CD sú skladby z dlhšieho obdobia,  zachytáva našich posledných osem rokov a každá vystihuje určitú etapu vo  vývoji kapely," vysvetľuje líder skupiny Peter Frimmel.

Vydaniu nahrávky predchádzalo niekoľko singlov, titulnú skladbu kapela  zverejnila už v roku 2014. O dva roky neskôr nasledovala príjemne  melancholická pieseň Anytime In Life. Podobných kúskov nesúcich  sa v pokojnom neupachtenom tempe je na nahrávke viacero, medzi  najvýraznejšie patrí emotívna skladba Finding the Road.

Kapela  je po technickej stránke maximálne sebestačná, album si nahrala i  zmastrovala sama a využila tak naplno slobodu, ktorú tento prístup  prináša. Platí to aj pre videoklipy a dizajn obalu, ktorého autorom je  samotný spevák spoločne s dvojicou fotografov. "Sme vďační za fotky  Adriane a Ivanovi Valkovým, ktorí nás vedia výborne vystihnúť. Sú našimi  fanúšikmi a priateľmi už veľa rokov," dodáva Frimmel.

Možné budúce smerovanie kapely naznačuje záverečná pesnička Kúsok teba,  ktorá je ako jediná naspievaná v slovenčine a miestami pripomína tvorbu  Nocadeň. Práve texty v rodnom jazyku by kapele mohli pomôcť získať si  omnoho väčšie publikum, než majú teraz. Frimmelova angličtina je síce  celkom slušná, no zahraničné ambície v klasickom (pop)rockovom žánri  pravdepodobne nie sú na mieste a pre silnejšie emocionálne spojenie s  fanúšikmi by bola slovenčina určite vhodnejšia.

Album Heaven je dostupný na streamovacích službách, ale môžete si jeho digitálnu verziu stiahnuť aj priamo od kapely na tomto linku. Krst nahrávky sa uskutoční 20. apríla v prievidzskom klube Piano. Kapela pre svojich priaznivcov pripravuje viacero prekvapení v podobe hosťujúcich hudobníkov.

Text: Hudba.sk

Odporúčané akcie