Lenka Filipová a hostia

Žáner:
22.09.2017 - 19:00 - 21:00
Do Prievidze zavíta speváčka a gitaristka Lenka Filipová so svojimi hosťami. Tešiť sa môžete na koncert klasických skladieb, najznámejšie hity, ale aj malú ochutnávku piesní z nového albumu, ktorý pripravuje.
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na koncert Lenky Filipovej, ktorá je na českej a slovenskej kultúrnej scéne značkou hudobnej kvality, úspechu, ale aj neobyčajnej ľudskej skromnosti. 
 
Česká speváčka vystúpi v piatok, 22. septembra 2017 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza so svojimi hosťami - hráčom na keltskú harfu - Seanom Barrym a klavíristom Ondřejom Hájkom. Spoločne ponúknu úpravy klasických skladieb, najznámejšie speváčkine hity a aj malú ochutnávku piesní, ktoré sa čoskoro objavia na Filipovej novom albume s keltskou vôňou.
 
Tento hudobný projekt nadväzuje na vydanie klasického gitarového albumu Concertino III. Tento koncert je venovaný celej rade úprav skladieb pre klasickú gitaru, zaznejú i úpravy ľudových piesní, šansónu, ukážky keltských piesní a aj najväčšie hity speváčky.
 
Koncerty plné emócií, virtuóznych muzikantských výkonov, komunikácie s publikom, celá rada hitov a nekonečná energia posúva Lenku Filipovú stále vyššie medzi elitu českých a slovenských umelcov. Právom patrí medzi najžiadanejších umelcov súčasnosti.
 
Speváčka a gitaristka študovala v pražskom konzervatóriu a potom na Medzinárodnej hudobnej akadémii v Paríži odbor klasická gitara. Doteraz vydala 10 albumov, 4 klasické gitarové, 3 výberové albumy Best of a akustické DVD LIVE. Väčšina z nich boli ocenené ako zlaté alebo platinové. Pôsobí taktiež ako autorka hudby a rada z nich sa stala veľkými a trvalými hitmi. 
 
Vstupné: 16,00 € v predpredaji, 19,00 € v deň konania sa koncertu. Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza.
 
LF
 

Hlavné menu