PINK FLOYD live show @ revival band @ SPY club

Žáner:
05.04.2014 - 21:00 - 06.04.2014 - 04:00

Fb udalosť: https://www.facebook.com/events/257811327734019/

Hudobnú skupinu Pigs on the Wing – Pink Floyd revival založil v auguste 2007 kapelník Martin Námešný. Prvý koncert, ktorý sa odohral na akcii s názvom Staré páky vo Zvolene koncom roku 2007, mal prekvapujúci úspech a rozhodli sme sa pokračovať ako revivalová skupina. Prvý setlist pozostával prevažne zo skladieb albumov Dark Side of the Moon a The Wall.
V roku 2009 sa vo vystúpeniach začali objavovať vizuálne efekty, originálne zvuky a projekcie. Z návštevníkov koncertu sa zrazu stali diváci a naša show si získala veľa nových fanúšikov. Setlist sa obohatil o ďalšie pecky z každého obdobia, ktorými sme sa snažili ulahodiť všetkým.
Na konci roku 2009, dostal Martin Námešný ponuku podieľať sa na projekte THE WALL 2009. Filip Benešovský, ktorý v Českej republike viac krát organizoval koncert The Wall, (v skvelom zložení popredných českých hudobníkov) si tento krát naplánoval niečo ambicióznejšie a k 30. výročiu vydania albumu The Wall postavil stenu v O2 aréne v Prahe. Náš spevák a basgitarista teda odspieval a odohral tento album na pozadí so skutočnou stenou, pričom na vystúpení sa podieľalo viac ako 30 umelcov (medzi iným Michal Malátný z Chinaski, Jan Neckař z Bacily, Radim Hladík), živý orchester a detský zbor. Najvýznamnejším hosťom bol syn Rogera Watersa, Harry Waters, ktorý bol v publiku a odohral tri skladby. Spolupráca medzi kapelníkom Martinom a Filipom Benešovským pretrváva a dodnes mu spieva na jeho veľkých projektoch.
V rokoch 2010 – 2012 sme úspešne bombardovali Česko-slovensko svojím Pink Floyd hudobno-vizuálno-divadelným vystúpením. Na svoje si prišli fanúšikovia všetkých období skupiny Pink Floyd. Náš repertoár za roky 2011 – 2012 mal už viac ako tri hodiny. Uvedomili sme si, že je čas posunúť naše koncerty ďalej a začali sme vytvárať koncepcie (koncert so začiatkom, dejom, koncom, myšlienkou a zaujímavou hudobno-vizuálnou show).

Skupinu Pigs on the Wing tvoria títo členovia:
MARTIN NÁMEŠNÝ – spev, basová gitara
STANISLAV HUPIAN – klávesy, vokál
FILIP SĽÚKA – gitary, vokál
MICHAL UGLER – bicie nástroje
VERONIKA REHÁKOVÁ – spev
MARTIN UHEREK – spev, saxofón
JURAJ ŠUFLIARSKY – gitary
DUŠANA LEHOCKÁ – flauta, vokál
PAVEL PONDELÍK – saxofón
MICHAL CEROVSKÝ – technická podpora

VSTUP 3/4 €

Hlavné menu