Letisko Prievidza

Adresa

Letisková 8
Prievidza 97103
Slovensko
Telefón: 
+421465430611

Letisko Prievidza je verejným medzinárodným letiskom s nepravidelnou dopravou.

 

Na rozdiel od iných športových letísk na Slovensku, ktoré sa väčšinou nachádzajú na perifériách miest a obcí, naše letisko je situované v prekrásnej Hornonitrianskej kotline medzi Prievidzou a Bojnicami s pekným výhľadom na Bojnický zámok. 
Do centra Bojníc, ktoré sú jedným z najnavštevovanejších turistických centier na Slovensku, sa dostanete pešo za 20 minút. Tu môžete navštíviť už spomenutý Bojnický zámok s jeho atrakciami, ako napríklad nočná prehliadka zámku, koncerty vážnej hudby alebo dobové divadelné predstavenia. 
Ďalej máte možnosť vidieť jednu z najväčších zoologických záhrad v SR, zúčastniť sa vystúpenia skupiny historického šermu a sokoliarov na ich stálej scéne. Prípadne môžete navštíviť termálne kúpalisko Čajka a kúpele. 
V okolí Bojníc je množstvo cykloturistických a turistických trás. Odporúčame návštevu blízkeho hipocentra nachádzajúceho sa len 300 metrov od aeroklubu alebo baníckeho skanzenu Baňa Cígeľ, kde môžete sfárať do podzemia. To samozrejme zďaleka nie je všetko a možností je oveľa viac.
Program
14.06.2019 (Celý deň) - 16.06.2019 (Celý deň) Legendy Festival 2019 - Prievidza
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Hlavné menu

Sekundárne menu