Rozprávkové leto na námestí 2019

Pre deti
Námestie slobody Prievidza
-

Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi opäť pripravilo pre všetky deti počas prázdnin bohatý program !

Deti sa aj toto leto môžu tešiť na Letnú čitáreň, ktorá bude opäť umiestnená priamo na Námestí slobody v termíne od 8. júla do 8. augusta 2019! K dispozícii budú knihy a periodiká z Mestskej knižnice M. Mišíka, ktoré si návštevníci budú môcť bezplatne požičať a čítať v priestoroch Letnej čitárne. K tomuto účelu budú k dispozícii pohodlné podmienky a budete sa cítiť ako doma v obývačke :) Čítať sa bude dať na sedacích vakoch, lavičkách v blízkom okolí, prípadne na tráve či deke. Ak si návštevníci budú chcieť od čítania oddýchnuť, môžu vymeniť čítanie za spoločenské hry, kresliť si či iné aktivity.

V Letnej čitárni bude prítomný koordinátor, ktorý podá informácie o aktuálnej ponuke sprievodných podujatí, poradí pri výbere kníh a podobne. Tiež bude možnosť výmeny knihy za knihu, čiže priniesť ľubovoľný titul a vymeniť ho za iný z ponuky Letnej čitárne – samozrejme bezplatne a taktiež tu bude možnosť kúpiť si knihu za symbolickú cenu 0,40 €. Utŕžené peniaze z predaja sa použijú na nákup nových kníh a obnovu knižného fondu Mestskej knižnice Mikuláša Mišíka v Prievidzi.

V rámci sprievodného programu v priestoroch Letnej čitárne sa môžete tešiť aj na tvorivé dielne s Frederikou a mnoho iného. Prevádzková doba Letnej čitárne bude len v prípade priaznivého počasia a to v pondelok až piatok, v čase od 13.00 do 17.00 h.

Zároveň vás pozývame na divadelné rozprávky, ktoré sa uskutočnia v priestoroch Letnej čitárne na pódiu.

Rozpis divadelných predstavení pre najmenších:

11. 7. o 18.00 h Divadlo pri kolkárni – Perina

18. 7. o 18.00 h Divadlo na hojdačke – Sofia z predmestia

25. 7. o 18.00 h Divadlo zo šuflíka – O kocúrovi a pyšnej hviezde

1. 8. o 18.00 h Divadelná spoločnosť – Luciin príbeh

8. 8. o 18.00 h Divadlo Natraky – Ako namaľovať dúhu


Všetky spomínané aktivity budú pre návštevníkov zadarmo. Tešíme sa na vás! V prípade dažďa sa podujatie neuskutoční. Zmena program vyhradená.


Odporúčané akcie