Basketbal: BC Pd - MBK Handlová - 100.derby

16.03.2013 - 17:00 - 20:00
Nezabudnite, začíname už o piatej! V sobotu 16.3. sa odohrá už 100.HORNONITRIANSKE DERBY a zároveň klub oslávi 65 výročie organizovania basketbalu v Prievidzi. Nebude chýbať program, ktorý začína už o 17.00 hod., bohatá tombola, vystúpenia...

Video a foto: Derby BC Prievidza - MBK Handlová

 

 

Dresy, v ktorých hráči odohrajú jubilejné sté derby.

 

 

 

 

 

 

Foto: BasketPortal.sk

Po jubilejný stýkrát nastúpia v sobotu 16. marca proti sebe basketbalisti Prievidze a Handlovej v najtradičnejšom extraligovom derby, pre ťažbu nerastov v tejto oblasti Slovenska označovanom ako "banícke". Ročník 2012/2013 obom arcirivalom nepraje, veď nadchádzajúci súboj v Niké aréne bude duelom siedmeho a posledného deviateho tímu tabuľky.
"Príchuť tradičného derby to však zápasu neuberie. Občas sa síce skončí jasným víťazstvom jedného či druhého tímu, no väčšinou ide o vyrovnané súboje. Prievidza po 99 dueloch vedie 61:38, skóre je takisto v jej prospech 8307:7845," uviedol pre agentúru SITA vedúci družstva MBK Handlová Rudolf Vlk.
Prievidžania v tejto sezóne vedú vo vzájomnej bilancii zatiaľ 2:1 na zápasy. Najprv ukoristili v derby víťazstvo vonku 83:79 po predĺžení v rámci novembrového 9. kola, v domácom prostredí si potom poradili s rivalom 92:78 (decembrové 18. kolo). V úvode marca podľahli v Handlovej veľmi tesne 71:73.
"Teším sa na toto derby, lebo ako tréner som ho ešte nezažil. Verím, že bude plná hala, výborný basketbal a na konci naše víťazstvo," povedal chorvátsky tréner úradujúceho majstra SR Krunoslav Krajnovič.

Najsledovanejší duel 27. kola je v sobotu na programe od 18.00 h. Podľa webu BC základný lístok naň stojí 4 eurá, miestenkový dvakrát toľko, v jeho cene je však tričko. Hala sa bude otvárať o 16.30, sprievodný program spojený s oceňovaním bývalých hráčov a trénerov sa začne hodinu pred úvodným rozskokom. "Stále tvrdím, že derby nemá favorita. Kiežby sa mi to aj teraz, pri pohľade na tabuľku, potvrdilo. My napriek tomu necestujeme k tradičnému súperovi v porazeneckej nálade," kontroval tréner Handlovej Karol Kučera.

Hlavné menu