Bojnice: V Bojniciach by mala byť dočasná stavebná uzávera.

10.9.2020
Bojnice: V Bojniciach by mala byť dočasná stavebná uzávera.

Stavebná uzávera vo vybraných lokalitách mesta nie je prvým pokusom samosprávy o reguláciu stavieb na území mesta.

Vybrané lokality v Bojniciach by mali dočasne podliehať stavebnej  uzávere. Bojnickí mestskí poslanci na svojom poslednom rokovaní  odporučili architektovi Gabrielovi Szalayovi, aby pripravil podklady na  vydanie územného rozhodnutia o vyhlásení uzávery. Chcú tým, okrem iného,  zabrániť výstavbe, ktorá by v budúcnosti nebola v súlade s  pripravovaným územným plánom.

Stavebná uzávera vo vybraných lokalitách mesta nie je prvým pokusom  samosprávy o reguláciu stavieb na území mesta. Pred časom schválili  poslanci návrh svojho kolegu Michala Lekýra, ktorý chcel týmto krokom  zabrániť výstavbe v centre mestskej časti Dubnica. Uznesenie však  napadol prokurátor, mesto jeho pripomienkam vyhovelo a uznesenie  zrušilo.

"Takýchto projektov sa nám v meste objavilo viac a tým, že máme v  územnom pláne rôzne problémy, ako napríklad, že nemáme definovanú  maximálnu podlažnosť alebo maximálnu zastavanosť parciel, deje sa to, že  sa predávajú rodinné domy a na týchto miestach vznikajú bytové domy," ozrejmil Lekýr.

Poslanci v tejto súvislosti podporili návrh Antónie Kováčovej Píšovej,  ktorým odporučili pripraviť podklady na vydanie územného rozhodnutia k  vyhláseniu stavebnej uzávery. Týkať sa má viacerých, ešte  nešpecifikovaných lokalít mesta. "Nejde o uzáveru celého mesta, ale o  problematické lokality, v rámci ktorých nám chodia na mesto petície  občanov, poukazujú na nedostatky rôzneho druhu," podčiarkla Kováčová Píšová.

Návrhom by sa mali poslanci zaoberať ešte na svojom septembrovom rokovaní.

Ďalšie správy