Video: Obchodná akadémia má nové multifunkčné ihrisko

16.10.2019
Video: Obchodná akadémia má nové multifunkčné ihrisko

V rekordne krátkom čase vyrástlo v areáli Obchodnej akadémie v Prievidzi multifunkčné ihrisko. Do užívania ho odovzdali predstavitelia školy a Trenčianskeho samosprávneho kraja v pondelok 14. októbra. Prvý futbalový zápas si na ňom zahralo družstvo žiakov školy proti župnému tímu.

Investovanie Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) do stredných  škôl, ktoré má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti pokračuje. Do  užívania župa v pondelok 14. októbra 2019 odovzdala ďalšie 3  multifunkčné ihriská, ktoré sa nachádzajú v areáli Gymnázia Púchov,  Gymnázia J. Jesenského v Bánovciach nad Bebravou a Obchodnej akadémie  v Prievidzi. Ale tiež jedno, ktoré bolo dokončené ešte v minulom roku na  Strednej odbornej škole v Novákoch. Do Strednej priemyselnej školy  v Považskej Bystrici župa zainvestovala financie na zateplenie  centrálnej budovy školy.

Začiatok nového týždňa sa v Trenčianskom kraji niesol v znamení  odovzdávania investičných akcií na stredných školách v pôsobnosti župy.  

Do užívania boli odovzdané ďalšie multifunkčné ihriská 

Študenti ďalších troch župných stredných škôl sa tešia z nových  športovísk, ktoré pre ne vybudoval zo svojho rozpočtu zriaďovateľ. Viacúčelovými ihriskami s umelým športovým povrchom, mantinelmi a ochrannými sieťami po novom disponujú už aj púchovské a bánovské gymnázium či Obchodná akadémia v Prievidzi. „K  jedenástim multifunkčným ihriskám, ktoré župa za posledné roky  vybudovala, pribudli ďalšie tri s EPDM povrchom, teda najkvalitnejším  možným povrchom vôbec,“ vysvetlil predseda TSK. Na tento účel župa investovala viac ako 451 tis. eur. Do užívania ich odovzdala priateľským zápasom medzi tímom Trenčianskej župy a žiakmi jednotlivých škôl,  pričom na Obchodnej akadémii v Prievidzi sa v zápase predstavili aj  reprezentantky SR vo futbale, ktoré potvrdili svoje kvality v tomto  obľúbenom športe. „Zo strany TSK je to také splatenie starých dlhov,  ktoré má župa voči všetkým školám vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.  My sa za posledných päť rokov naozaj snažíme tento modernizačný dlh  dobehnúť a myslím, že sa nám to aj darí,“ povedal župan s tým, že  tieto školy si to naozaj zaslúžia, pretože ich navštevujú mnohí úspešní  športovci či dokonca reprezentanti SR v rôznych druhoch športov.  Zhotoviteľom multifunkčných ihrísk v Púchove a Bánovciach nad Bebravou  bola spoločnosť SPORT SERVICE, s.r.o., ihrisko v Prievidzi je dielom  spoločnosti ECO-RUBBER, s. r. o..

Foto zdroj: TSK

Ďalšie správy