IGOR CVACHO – vernisáž

08.03.2018 - 17:00 - 25.03.2018 - 18:00
Maliar, grafik, ilustrátor, dizajnér, vydavateľ, pesničkár. Výstava v Art point sa koná po úspešných v Číne a Moskve, a veríme že pred úspešnými v Prahe a Ríme. Buďte s nami v Prievidzi súčasťou Sveta umenia.

/vstup voľný   

IGOR CVACHO - SLOVENSKO / ŽILINA

Maliar, grafik, ilustrátor, dizajnér, vydavateľ, pesničkár.

Výstava v Art point sa koná po úspešných v Číne a Moskve, a veríme že pred úspešnými v Prahe a Ríme.  Buďte s nami v Prievidzi súčasťou Sveta umenia.

Jeho umelecká tvorba je charakteristická množstvom disciplín, v ktorých profesionálne pôsobí. Dominantnými sú voľná grafika a maľba, paralelne sa venuje  ilustrovaniu knižiek, tvorbe ex libris a grafického dizajnu. Tiež vytvára komorné i monumentálne diela do interiérov.

Je predsedom výtvarného združenia Cont Art, členom Združenia grafikov Slovenska a Umeleckej Besedy Slovenskej.

Pravidelne vystavuje a zúčastňuje sa medzinárodných výstav a podujatí v krajinách celého sveta. Samostatne vystavoval v metropolách ako Praha, Brusel, Helsinki, Varšava, Viedeň, cyperská Larnaka, ale aj v čínskom Šanghaji, alebo v kanadskej Ottawe. Má bohatú aj účasť na medzinárodných výtvarných sympóziách a tvorivých pobytoch v rôznych krajinách, ako Grécko, Turecko, Slovinsko, Maďarsko, Poľsko, Čína, Litva, niekoľkokrát Taliansko.

Na Slovensku mal veľké profilové výstavy v štátnych galériách v Žiline, Nitre a Trenčíne, niekoľkokrát samostatne vystavoval aj v Bratislave.  Jeho práce boli publikované v mnohých domácich a zahraničných katalógoch, v populárnych a odborných publikáciách a v roku 2012 vyšla aj jeho rozsiahla knižná  monografia.

V posledných rokoch sa realizuje aj ako hudobník a textár. Jeho piesne vyšli na   troch autorských  CD – Na ceste (2006) ,Modré dni (2010) a Tretia úroda (2015) roku 2010 vyšla kniha textov jeho piesní Modrou cestou, sprievodné slovo napísal Daniel Hevier.

Samostatnou  kapitolou jeho tvorby je vydávanie umeleckých bibliofílií v limitovaných edíciách. Pri týchto projektoch  mu boli partnermi viacerí významní umelci, ako Jiří Suchý, Július Satinský, Vladimír Merta, Marián Geišberg, Ľubomír Feldek... Igor Cvacho bol v 90.-tych rokoch priateľom Karla Kryla. Z ich spolupráce vzišla knižka Pod grafiku (1993) a po Krylovej smrti Igor vytvoril jeho pamätnú dosku, ktorá je umiestnená na budove Bábkového divadla v Žiline.

+

25.3.2018 (17h) nedeľa: 3DRIVE – koncert a finisáž výstavy Igora Cvacha

/vstupné 5€/3€ v predpredaji

3DRIVE - Folkrock & Blues.  Žilinská hudobná formácia. Ich autorské pesničky maju bluesový nádych, rockový ťah a poetické príbehové texty.

Igor Cvacho – gitara, fúkacia harmonika, spev

Ján „Sičko“ Sikora – sólová gitara, spev

Jaro „Kajzo“ Kizek – basová gitara

Vlado Gamboš – bicie

Koncert je obohatený o covery starých majstrov (E.Clapton, J. Hendrix, B.Dylan, Beatles...)

Hlavné menu