Sgrafitová výzdoba sídliska Píly

16.02.2017 - 08:00 - 05.05.2017 - 17:00
Zachytené objektívom členov fotoklubu Junior CVČ Spektrum v Prievidzi.

Výstava približuje charakteristickú umeleckú výzdobu najstaršieho prievidzského sídliska vytvorenú poprednými regionálnymi umelcami v priebehu 50. rokov minulého storočia. Jednotlivé diela vytvorené pôvodne renesančnou technikou sgrafito sú na nej prezentované prostredníctvom fotografií vyhotovených členmi fotoklubu Junior pri Centre voľného času Spektrum v Prievidzi pod vedením zakladateľky a dlhoročnej nestorky fotoklubu Magdalény Malichovej.

Podujatie formou fyzicky vystavených fotografií spolu s ďalšími, ktoré sú sprístupnené digitálne, predstavuje asi dve tretiny nástenných diel od veľkých figurálnych motívov cez ornamentálnu výzdobu až po domové znamenia, ktoré obyvateľom i návštevám pomáhali pri orientácii. V priestoroch Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi na Košovskej ceste 9 sa s nimi záujemcovia budú môcť bližšie zoznámiť od 16. februára do 5. mája 2017.

K výstave budú v jej priebehu organizované aj sprievodné podujatia pre školy i verejnosť. Viac informácií o nich už čoskoro prinesie osobitná propagácia.

Hlavné menu