Za poznaním sveta: JUŽNÝ VIETNAM

Workshop - Prednáška
Hornonitrianske múzeum v Prievidzi
-

Odborník na plazy a obojživelníky, herpetológ Milan Berešík  z Národnej zoologickej záhrady Bojnice počas niekoľkých prírodovedeckých  expedícií zahorel vášňou pre ďalší zoologický odbor - malakológiu.  Pestrosť i tvary unikátnych schránok mäkkýšov ho primäli stať sa nielen zanieteným zberateľom mušlí, ale i vášnivým cestovateľom. Preto možnosť  navštíviť Južný Vietnam s krásnou prírodou a lokalitami bohatými na výskyt mäkkýšov bol pre zoológa splnený sen.

Hočiminovo Mesto, do roku 1975 Saigon, v ktorom sa mieša  ázijská so západnou kultúrou, ponúkajúce pohľad na moderné sklenené  výškové budovy, francúzsku koloniálnu architektúru, pagody, typické úzke  uličky plné chutí i zoologicko-botanickú záhradu, najstaršiu v ÁziiHadia farma Dong Tam patriaca armáde, nachádzajúca sa pri mestečku My Tho s múzeom i parkom, kde sa pestujú rastliny využívané pri tradičnej liečbe po uhryznutí hadom. Delta Mekongu s najúrodnejšou oblasťou v celej zemi. Nha Trang, prímorské  letovisko s nekonečnou piesčitou plážou, nádhernými skalnými formáciami  a tropickými ostrovmi, kde slnko svieti v podstate celý rok. Ostrov Dao Khi prekypujúci darmi mora, ostrov Hon Thi so sekundárnym pralesom či nekonečné ryžové polia...

Oveľa viac sa o typickej ázijskej krajine dozviete v pokračovaní cyklu Za poznaním sveta v utorok 12. novembra 2019 o 17. h. v Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi na Košovskej ceste 9 prostredníctvom znalca i milovníka prírody Milana Berešíka.

Tešíme sa na vašu návštevu.

Vstupné: 1 €

Odporúčané akcie