Experiment Ľudskosť - repríza

Žáner:
18.05.2018 - 19:00 - 21:00
Experiment ĽUDSKOSŤ Autorská divadelná koláž-experiment Art point teatra. Krátke absurdné obrazy o (ne)ľudskosti tvoria inscenáciu, ktorá núti zamyslieť sa, ale aj zasmiať nad ľudstvom ako takým. Manipulácia, túžba po moci, ignorancia, predsudky, hranice slobody, strach a násilie sú témy, ktoré rezonovali pri vzniku celého predstavenia. Projekt je podporený Fondom na podporu umenia a mestom Prievidza.

Réžia: Zuzana Kráľová
Scenár: Zuzana Kráľová, Jan Holec, Nany Hudák, Jana Svitková
Hudba: Nany Hudák
Scénografia: Zuzana Kráľová, Roman Turcel
Kostýmy a rekvizity: Ivana Lieskovská, Renata Dominiková, René Mazán, Hana Kurhajecová

Účinkujú: Natália Maľová, Roman Turcel, Kristína Jančichová, Oliver Hrdý, Robert Nagy, Roman Draxler, Francesca Balej, Renata Dominiková, Dávid Kytka, Paulína Dadíková, René Mazán, Milan Valencin, Andrea Sahuľová, Jana Pavlovičová, Maxim Rozenberg, Romana Mikliková, Laura Kovalíčeková, Michaela Kotríková, Mária Pištová, Dominika Humajová

Foto: Maxo Kormaňák, Vanda Mesiariková
Video: Tomáš Šrámek, Lukáš Hamara

Art Point Teatro je nové zoskupenie staršieho Divadla Precedens, ktoré sa sformovalo v rámci občianskeho združenia Art point v Prievidzi. Art point je miestom (galériou, starým kinom Baník, kaviarňou) ktoré je domovom a útočiskom pre miestnych umelcov. Divadelný súbor tvoria viacerí kreatívni ľudia (muzikanti, herci, režiséri, výtvarníci, tanečníci) vo veku od 14 do 40 rokov, ktorých spojila láska k divadlu a spoločne sa podieľajú na tvorbe. Pre súbor je dôležitá výpoveď, preto najčastejšie siahajú po autorských textoch, dramatizáciách alebo hrách na motívy. Aktívne tvoria od roku 2015 ale inak táto formácia mladých ľudí funguje už od roku 2006. V úlohe režisérov sa striedajú viaceré mená: Igor Kasala ml., Mgr. Zuzana Kráľová, Štefan Bielik, Matej Benčík.

Hlavné menu