Letisko Prievidza je verejným medzinárodným letiskom s nepravidelnou dopravou.

 

Filmový klub prinášajúci filmové lahôdky nielen pre filmových fajnšmekrov...

Bojnický zámok patrí k najromantickejším a najnavštevovanejším kultúrnym pamiatkam v strednej Európe.Interiér zámku ukrýva množstvo umelecko-historických exponátov, ktoré zhromaždil najmä posledný majiteľ zámku gróf  Ján František Pálfi.

Zámok Bojnice - Informácie - Bojnický zámok

Kino BANÍK vždy patril k tradičným kultúrnym inštitúciám v Prievidzi.

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi je príspevkovou organizáciou mesta Prievidza neziskového charakteru zabezpečujúca verejno-prospešné činnosti zamerané na uchovávanie a rozvoj kultúrnych tradícií, potrieb a záujmov obyvateľov mesta a jeho návštevníkov v oblasti kultúry. Podieľa sa na zabezpečovaní a rozvíjaní partnerských a priateľských vzťahov mesta s inými mestami a obcami v SR i v zahraničí.

City Arena je multifunkčná hala, ktorá vo svojom vnútri skrýva množstvo priestorov prispôsobených k rôznemu využitiu. Hlavná palubovka má rozmery 46x23m a do hladiska sa zmestí 2000 divákov na sedenie a ďalších 700 na státie. Pri koncertoch je možné kapacitu zvýšiť pridaním stoličiek na palubovku až o ďalších 700 miest na maximálnu kapacitu 3400 miest na sedenie. Ďalšia sála k športovému, ale aj inému využitiu má rozmer 24x14m a momentálne je využívaná hlavne k tréningu a súťažiam zápasníckeho klubu.

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi je kultúrnou inštitúciou zriadenou Trenčianskym samosprávnym krajom. Pôsobí na hornej Nitre – v okresoch Prievidza a Partizánske.

Súčasťou je aj Galéria REGIONART pri RKC

Hlavné menu