POMÁDA - ZRUŠENÉ

Divadlá

Réžia a choreografia: Ján Ďurovčík.

Vstupné: 25,00 €, 23,00 €, 21,00 €, predpredaj vstupeniek v pokladni DK Prievidza od 8.4.2013!

Legendárny americký muzikál POMÁDA v roku 2012 oslavuje 40. výročie svojho premiérového uvedenia na newyorskej Broadway. Nové naštudovania pripravilo 27 produkcií zo štyroch kontinentov – Európa, Amerika, Ázia a Afrika. Právny zástupca autorov muzikálu Ronald S.Taft uvádza “ V priebehu celého roka 2012 bude POMÁDA uvedená v Českej republike, Kanade, USA, Mexiku, Brazílii, Argentíne, Chile, Taliansku, Rakúsku, Švajčiarsku, Nemecku, Dánsku, Nórsku, Švédsku, Fínsku, Veľkej Británie, Írsku, Francúzsku, Španielsku, Portugalsku, Estónsku, Poľsku, Libanonu, Izraela, Singapuru, Južnej Kórei, Malajzii a Juhoafrickej republiky. “
 
Divadlo CASSIA Košice v spolupráci s Divadlom KALICH Praha sa pripoja k celosvetovým oslavám prvého uvedenia tohto svetového muzikálu slovenskou obnovenou premiérou v Košiciach a následne aj v ďalších mestách Slovenska.
 
Muzikál POMÁDA patrí medzi najdlhšie uvádzané tituly v muzikálovej histórii. Získal celkom 7 nominácií na Tony Awards ( divadelná verzia Oscara ), uvidelo ho viac ako 5 miliónov divákov a bol preložený do 37 jazykov. Divácke rekordy vo všetkých krajinách taktiež trhala filmová verzia v hlavnej úlohe s Johnom Travoltom a Oliviou Newton-John.
 
Hlavnou témou muzikálu je príbeh stredoškolských skupín z 50. rokov 20. storočia a obsahuje aj postavy tvrdých chlapov z robotníckej triedy – greaserov, z čoho pochádza aj názov v angličtine ( Grease ). Príbeh sa odohráva na fiktívnej škole Rydell High v Chicagu. Muzikál približuje hlavné problémy mládeže v danom období – tínežerské tehotenstvo, násilie gangov, rebelanstvo a v istej miere aj triedne konflikty. Autori však nezabudli ani na hlavný motív – láska a priateľstvo.
 
Vráťte sa do časov, kde sa všetko dôležité odohrávalo na tanečnom parkete. Nechajte sa podmaniť nákazlivou chuťou k životu, zabudnite na problémy bežného dňa a nechajte sa uniesť príbehom lásky, priateľstva a rebelanstva.

Odporúčané akcie