Quantcast

Be2Can 2020

Filmový klub
Filmový klub '93 Prievidza
Od do

Výberová prehliadka prvotriednych festivalových snímkov dorazí opäť do Prievidze! Nadšenci audiovizuálneho umenia sa môžu tešiť na štyri filmy z troch najprestížnejších svetových filmových festivalov v Berlíne, Benátkach a Cannes. Túto prehliadku si vychutnáme v dňoch od 30. novembra do 3. decembra 2020 o 18.00 h v divadelnej sále Domu kultúry Prievidza.

PROGRAM:

Pondelok 30. 11. 2020 o 18.00 h

Undine
Nemecko, Francúzsko / 2020 / 92 min.
r.: Christian Petzold

Undine je historička, ktorá prednáša o mestskej výstavbe Berlína. Keď ju však opustí muž, ktorého miluje, dostihne ju starý mýtus. Musí zabiť muža, ktorý ju zradil, a vrátiť sa do vody. Nečakane stretáva profesionálneho potápača Christopha a zamiluje sa do neho. Je to nová, šťastná a čistá láska, naplnená zvedavosťou a dôverou. Keď ale Christoph začne cítiť, že Undine pred niečím uniká, prinúti ju to čeliť svojmu prekliatiu raz a navždy.

Utorok 1. 12. 2020 o 18.00 h

Perzské lekcie
Rusko, Nemecko, Bielorusko / 2020 / 127 min.
r.: Vadim Perelman

Okupované Francúzsko, 1942. Gilles je spolu s ostatnými židmi zatknutý vojakmi SS a poslaný do tábora v Nemecku. Len o vlások unikne poprave, pretože prisahá dozorcom, že nie je žid, ale Peržan. Táto lož ho síce dočasne zachráni, no je mu pridelená úloha na život a na smrť: učiť perzštinu veliteľa tábora Kocha, ktorý sníva o tom, že si po vojne otvorí reštauráciu v Iráne. Koch je zo dňa na deň nedôverčivejší a Gillovi je jasné, že svoje tajomstvo už dlhšie neudrží...

Streda 2. 12. 2020 o 18.00 h

O nekonečnosti
Švédsko, Nórsko / 2019 / 76 min.
r.: Roy Andersson

Úvaha o ľudskom živote v celej jeho kráse i krutosti, nádhere aj všednosti. Bezvýznamné okamihy nadobúdajú rovnakú dôležitosť ako historické udalosti: dvojica sa vznáša nad vojnou zničeným Kolínom nad Rýnom, cestou na narodeninovú oslavu sa otec zastaví, aby v hustom daždi zaviazal dcére šnúrku, mladučké dievčatá tancujú pred klubom, porazená armáda pochoduje do tábora vojenských zajatcov. Óda a žalospev súčasne. Kaleidoskop všetkého, čo je večné, ľudské, nekonečný príbeh zraniteľnosti bytia.

Štvrtok 3. 12. 2020 o 18.00 h

Chľast
Dánsko / 2020 / 117 min.
r.: Thomas Vinterberg

Existuje teória, že sa rodíme s malým množstvom alkoholu v krvi a mierna podnapitosť otvára našu myseľ svetu okolo nás, zmenšuje naše problémy a zvyšuje kreativitu. Povzbudení touto teóriou sa Martin a jeho traja priatelia, unavení stredoškolskí učitelia, pustia do experimentu spočívajúceho v tom, že si počas pracovného dňa udržujú stálu hladinku. Ak dokázal Churchill vyhrať druhú svetovú vojnu v alkoholickom opare, čo by mohlo pár kvapiek znamenať pre nich a ich študentov?

Vstupné: 3,00 € (ZŤP, držitelia Jánskeho plakety a dôchodcovia s členským preukazom FK´93), 4,00 € (člen FK ´93), 5,00 € (ostatní).

Odporúčané akcie