Diskusia so Zuzanou Wienk a Jozefom Haštom

Zuzana Wienk (* 31. marec 1976, Bratislava) je občianska aktivistka, programová riaditeľka (do roku 2009 výkonná riaditeľka) a spoluzakladateľka občianskeho združenia Aliancie Fair-play.

V roku 2002 bola medzi zakladateľmi občianskeho združenia Aliancia Fair-play. Počas pôsobenia v tejto organizácii sa stala známou občianskou aktivistkou. Venuje sa hlavne problematike korupcie, zlepšovaniu etiky vo verejnom živote, reforme súdnictva. Dlhodobo patrí k medzi najcitovanejších analytikov na Slovensku[1]. V roku 2010 ju časopis Plus 7 dní zaradil medzi desať najvplyvnejších žien na Slovensku [2]

Naďalej sporadicky publikuje v médiách a od roku 2010 v Rádiu FM pravidelne glosuje dianie v politike.

Doc. MUDr. Jozef Hašto, PhD. (* 8. máj 1949, Banská Štiavnica) je slovenský psychiater a prednosta Psychiatrickej kliniky Fakultnej nemocnice v Trenčíne.

Patrí medzi kľúčové osoby slovenskej psychiatrie. Je autorom viacerých tak odborných publikácií ako aj publikácií pre laickú verejnosť, ktoré boli preložené aj do cudzích jazykov.

V roku 1990 pôsobil na ministerstve zdravotníctva ako poradca pre psychiatriu. Je zástancom komunitnej psychiatrickej starostlivosti. Okrem odbornej práce venuje veľa úsilia odbornému publikovaniu a osvete - hlavne búraniu predsudkov o psychiatrii, ktoré mnohým ľuďom bránia včas vyhľadať odbornú pomoc a získať lepšiu kvalitu života.

Získal ocenenie Osobnosť roka Mesta Trenčín za rok 2000 v oblasti zdravotníctva, v roku 2009 cenu Biela vrana, ktoré udeľuje Aliancia Fair-play a Via Iuris

Ďaľší program projektu OpenMind in OpenAir na námestí

Hlavné menu