15.10.2022 admin

Prievidza: Taylor 16, Djukanovič 15, Ilič 5, Jašš 3, Kincel 2 (Gligorijevič 12, Hukič a Lukáč po 5, Gajdoš 2)

Komárno: Gašič 12, Volárik 10, Pendič 9, Podojak 3, Danielič 0 (Stuckey 10, Jenkins 5, Skvašik 3, Dolník a Foltín po 2, Šimko 0)

TH: 26/14 - 10/8, Fauly: 17 - 27, Trojky: 7 - 6, Rozhodovali: Kúkelčík, Karniš, Cibulka

Povedali po zápase:

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze: „Mňa  vôbec nezaujíma, či sa zápas niekomu nepáčil, absolútne vôbec. My sme  hrali proti výbornému Komárnu, ktoré v minulom kole vyhralo s Levicami,  družstvo, ktoré bolo minulú sezónu tretie. My sme boli poslední, myslím  si, že to dosť hovorí o tom. Podstatná je naozaj výhra. Komárno je  mužstvo, ktoré hrá tvrdo, museli sme preto odpovedať rovnakou mincou.  Kvôli tomu to útočne nevyzeralo tak, ako by niekto chcel. Chcem povedať  jednu vec, že najmä hejteri, ktorých je plné Slovensko, ja nie som  tréner, ktorý bude vyplakávať, že nám niekto chýba alebo niečo, no my od  posledných týždňov, minimálne dvaja hráči sú stále zranení. A každý  týždeň sa to mení, nie je jeden tréning, kedy sme odrobili päť na päť.  Tento týždeň Marek Jašš odrobil dva z desiatich tréningov, Kellon Taylor  mal 4 tréningy z tých 10, medzitým Adam Krčmárik prakticky celý týždeň  netrénoval. Skúsil jeden tréning, no ešte nemôže, teraz ani nehral. Aj  ja som bol začiatkom týždňa chorý. Máme kopec problémov, zostali sme bez  Adama Králika, ten si v deň zápasu s Interom dosť vážne zranil koleno.  Hráči nám v podstate nemôžu normálne odohrať tréning, preto pre nás  každé víťazstvo znamená veľmi veľa. Chalani počas týždňa pochopili o čo  ide, akým spôsobom musia hrať a dúfam, že takto budeme pokračovať nielen  doma, ale aj vonku. Absolútne je mi jedno, ako zápas vyzeral."

Patrik Lukáč, hráč Prievidze: „Myslím  si, že sme nastúpili s veľmi dobrou energiou, čo sa aj potvrdilo. Prvú  štvrtinu sme vyhrali 21:5, mali sme skvelý nástup. V druhej štvrtine sme  trošku poľavili, čo sa aj odzrkadlilo na polčasovom výsledku, ale v  šatni sme si povedali, čo sa musí zlepšiť, ako máme začať druhý polčas.  Myslím si, že sme začali opäť s dobrou energiou a aj sme mali v zápase  celkovo dobrú obranu, ťažkého súpera sme ubránili na 56 bodov. Je to  dobrý výsledok proti silnému Komárnu, ktoré má skúsené družstvo a veľmi  dobrých jednotlivcov, takže som rád za to, že sme vyhrali a dobojovali  to do víťazného konca."

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: „Ako  vidíte, pre nás to vôbec nebol dobrý zápas. Pred týždňom sme získali  veľké víťazstvo s Levicami, teraz sme akosi začali spať. 5:21 na body v  prvej štvrtine, ak si dobre pamätám, to rozhodlo zápas. Skúsený tím ako  Prievidza si to vie potom postrážiť. Hrali sme zle v ofenzíve, bez  prihrávok s príliš veľa individuálnymi akciami, príliš veľa driblingu,  dnešok nám jednoducho nevyšiel. Máme teraz zápas každé tri dni, bude to  veľmi zložité, ale na druhej strane musím pogratulovať, Krunovi,  Marošovi, Prievidzi a hráčom, lebo si vážne zaslúžili vyhrať tento  zápas.”

Samuel Volárik, hráč Komárna: „Myslím  si, že celý zápas vyzeral tak, ako sme vlastne my ten zápas začali.  Prízvukovali sme si pred zápasom, že ako začneme, tak to bude vyzerať, a  tak to aj dopadlo. Začali sme 3:18, štvrtina skončila 5:21 a myslím, že  sa to s nami už len nieslo. Síce sme ubránili Prievidzu na 65 bodov, čo  bol náš, dajme tomu, cieľ, ale jednoducho Prievidza hrala tiež výborne,  hrala dobrú obranu, nevedeli sme na to nájsť odpoveď. Myslím si, že sme  hrali viac individuálne ako tímovo a my nie sme tím, ktorý môže  rozhodovať individualitami. Keď hráme tímovo, tak sme silní. A presne to  sa nám nepodarilo, takže si myslím, že to je aj dôvod prehry."