Foto: Bojnický letný slnovrat 2016 - otvorenie letnej sezóny

20.6.2016 ingo
Foto: Bojnický letný slnovrat 2016 - otvorenie letnej sezóny

Tanečné a spevácke vystúpenia, zapaľovanie jánskych ohňov, ochutnávku regionálnych špecialít, ohňovú šou, ale i oficiálne uvedenie dvojice turistických publikácií o hornej Nitre ponúkol program Bojnického letného slnovratu. Zámerom v poradí druhého ročníka podujatia Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) región horná Nitra-Bojnice, ktoré sa konalo v sobotu (18.6.) v centre Bojníc, bola propagácia turizmu na hornej Nitre.

povedala pre TASR výkonná riaditeľka OOCR región horná Nitra-Bojnice Sylvia Maliariková.

Ako poznamenala, ide len o polovicu cieľa OOCR, keďže chce poukázať na to, že Bojnice ako srdce tejto destinácie sú stále viac a viac prepojené s okolitými obcami. skonštatovala.

V programe sa počas dňa i večera predstavili tanečné i spevácke skupiny z regiónu, novinkou bola i hra pre dospelých a deti Hľadanie pokladu, obdobie slnovratu pripomenulo zapaľovanie jánskych ohňov a ohňová šou. Na Hurbanovom námestí sa predstavili i remeselníci, návštevníci podujatia si mohli pochutnať na regionálnych špecialitách. Novinkou oproti minulému roku bolo aj oficiálne uvedenie dvoch publikácií, ktoré propagujú región hornej Nitry. dodala Maliariková.

Ďalšie fotoreporty