Foto: Derby - BC Prievidza – MBK Baník Handlová 79:70

29.12.2022 admin
Foto: Derby - BC Prievidza – MBK Baník Handlová 79:70

BC Prievidza – MBK Baník Handlová 79:70 (23:20, 22:14, 19:16, 15:20)

Prievidza: Taylor 15, Hukič 13, Wheeler 11, Jašš 8, Lukáč 5 (Anderson 19, Kincel a Walker po 4, Krčmárik 0)

Handlová: Pipíška 21, Scott 17, Rožánek 9, Aranitovič 8, Cavallero 4 (Vojtek 6, Popovič 3, Obert 2)

TH: 13/12 – 16/13, Fauly: 21 - 15, Trojky: 5 - 7, Rozhodovali: Ženiš, Turčin, Sirocký

Povedali po zápase:

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze: "Po  psychickej stránke to bol pre nás veľmi ťažký zápas vzhľadom na to, že  máme negatívne skóre s Handlovou. Handlová mala pred týmto zápasom o  jedno víťazstvo viac, čiže my sme jednoducho museli tento zápas vyhrať.  Po zápase s Levicami sme sa desať dní poctivo pripravovali. Myslím, že  sme dodržali väčšinu z toho, čo sme si dohodli, hoci samozrejme, boli  tam nejaké výkyvy, najmä v tom momente, keď sa Handlová dotiahla na tri  body, ale neznervóznili sme a vrátili sme späť náš náskok. Tie výkyvy sú  normálne, najmä keď máte nezohraté družstvo, k tomu ešte nových hráčov,  niektorí sa prvýkrát stretávajú s európskym štýlom basketbalu. Ale  musím povedať, že sa snažili a ja verím, že v sobotu proti Lučencu  zopakujeme podobný alebo možno aj lepší výkon. Pozývam tak všetkých  divákov a dúfam, že v sobotu opäť dorazia do haly.”

Jamari Wheeler, hráč Prievidze: "Bol  to dobrý zápas. Mali sme tu skvelé publikum, ktorí nás prišlo podporiť.  Bolo to vybojované víťazstvo, zostali sme sústredení v obrane a proste  sme hrali našu hru a hrali sme ako tím. Keď hráme ako tím, je ťažké nás  poraziť.”

Karol Kučera, asistent trénera Handlovej: "Videli  sme veľmi dobré hornonitrianske derby, ktoré sa hralo vo vynikajúcej  atmosfére, za čo patrí vďaka obom fanúšikovským táborom. Myslím si ale,  že aj hráči prispeli k tomu svojimi výkonmi a odohrali veľmi dobrý  zápas, či na jednej, alebo na druhej strane. Z mojej strany si myslím,  že rozhodli naše stratené lopty. 23 stratených lôpt na zápas je veľmi  veľa. Bola to zásluha prievidzskej agresívnej obrany, s ktorou sme sa  viac-menej nevedeli dobre vysporiadať. Keď sme sa s ňou už vysporiadali,  tak sme z toho mali presilovú situáciu a dali sme kôš, ale bohužiaľ  týchto 23 stratených lôpt rozhodlo o tomto zápase. Ostatné ukazovatele,  či doskoky alebo asistencie a myslím, že aj streľba, bola možno na  rovnakej úrovni v oboch tímoch.”

Branislav Pipíška, hráč Handlovej: "Myslím,  že Prievidza vyhrala zaslúžene, ale nechýbalo veľa a mohli sme sa tešiť  z víťazstva my. Myslím, že straty boli hlavným dôvodom, prečo sme  nemohli pomýšľať nad víťazstvom, mali sme ich na konci zápasu 23. Prvý  polčas ich bolo asi 17, tak jednoducho nemôžeme hrať. Keby sme obmedzili  tie straty, tak sme mohli aj zvíťaziť, ale gratulujem Prievidzi k  víťazstvu."

Foto: Marek Mišík, Text: basketliga.sk

Ďalšie fotoreporty