Video: Film - Ladislav Meliško - Superstar

20.3.2013 ingo
Video: Film - Ladislav Meliško - Superstar

Ladislav Meliško (tiež známy pod prezývkou "ten pán"), aké obyčajné meno, poviete si. Avšak tento pán je hlavným aktérom kolekcie nasledujúcich legendárnych nahrávok: cibuľa, bubny, papuča, vták, mravce, med, dvere, najebany, kráľ šumavy, nos, televizor, tepláky, zápalky, voda a varenie, album čižmy do blata a mnoho iných. Uvedené zvukové nahrávky kolujú po internete už skoro dva roky a postupne sa stali celoslovenským fenoménom. Ich autorom je anonymná osoba (veľmi pravdepodobne sused Šarina, lebo je to nahrávané cez šachtu s potrubím(podľa splachovania atd.) na záchode) , ktorá Meliška v rôznych situáciach nahrávala bez jeho vedomia, a nie je vylúčené, že to ešte stále robí. Existuje verzia, v ktorej autor tvrdí, že Meliška nahráva jeho vlastný syn, Peter. Možné to je, pretože v cibula.mp3 je okolo zvuk ako keď sa niekto z vášho CL pripojí na sieť) Pozn.: Možné je že ho aj sused nahrával a pritom omylom nahrával aj cez mikrofón aj wave (zvuk v počítači) a niekto mu práve napísal cez ICQ.

Na základe nahrávok sú o pánovi Meliškovi známe nasledujúce fakty, o ktorých vierohodnosti sa však nedá pochybovať a ktoré boli aj empiricky overené: Ladislav Meliško, tiež známy ako Kráľ Šumavy sa narodil 2.1.1952, žije v jednoizbovom byte na ulici B. Bjo:rnsona 2/3 v Prievidzi, čo dokladá aj výpis z katastra nehnuteľností dostupný na internete. Podľa niektorých dohadov je to jeden z najznámejších alkoholikov Prievidze.

Meliško nie je ženatý, ale žije s družkou Marišou, ktorú neznalci volajú aj Etela. Majú spolu dieťa - syna Petra. O jeho družke sa vie len toľko, že je rómskeho pôvodu a že sa volá Mariša. Peter, pravdepodobne deviatak, resp. študent na sš, má hlas ako mužatka. Čo sa týka vzdelania samotnej hlavy rodiny, vieme o ňom to, že jeho snom je dostať sa na Piaristickú školu, ale zatiaľ nemá ani maturitu. Syn Peter je väčšinou vo všetkom nevinne, iba v kožuchu zo zavináča zožrau starému zavináča, a tak starý musel žrať suchú pletenku, aj keď chodí na verejno-prospešné práce. V príbytku Meliškovcov žije okrem trojčlennej idylickej rodinky aj kanárik menom Miško - inokedy Mišulko a Mišo. Je zrejmé, že Miško sa už neraz pokúsil o útek. Na jednu z týchto situácií reagoval "ten pán" otázkou, či mal letecké dni. Občas sa stane, že sa u Meliškovcov vyskytne určitý konflikt so susedmi Šarinovcami. Tí sa nevinnej rodine snažia systematicky strpčovať život zákernými ťahmi: majú borďel za sporákom, čo spôsobuje, že mravce ktoré sa tam kotia lezú Meliškovcom do bytu. Okrem toho dávajú zápalky do dverí a pi.. za nima choďá.

Meliškov obľúbený podnik je pajzel Papuča, ktorá sa nachádza v Prievidzi na sídlisku Zapotôčky.V poslednej dobe preferuje podnik s nazvom Septima.

Záľuby: Pitie alkoholických nápojov všetkého druhu; Sedma, Septima a Rampa; Vymýšľanie originálnych nadávok, ktoré následne môže oceniť jeho milovaná žena; Ničenie bytových doplnkov; MS v hokeji; Nadávanie na susedov Šarinovcov; pohlavný styk z bytosťami vyššieho astrálneho charakteru (v tomto prípade Boh); odpľúvanie, chriachanie, sekirácia; fajčenie, chodenie na hríby (na stranke nahuby.sk je zaregistrovaný užívateľ jan melisko ale nie je potvrdené, či je to on), chov kanárika Miška,podpisovanie žiackej knižky

Obľúbené jedlá: Praženica (surová), klobáse, mäso, kaleráb za 50 korún, oškvarky, krky (jedny) a kolienka s hríbama.

Premiéra a krst DVD LADISLAV MELIŠKO SUPERSTAR sa uskutočila dňa 9.3.2013 v ELEMENT MUSIC CLUBe v Prievidzi za účasti Ladislava Meliška. Na mieste bolo možné toto DVD kúpiť za cenu 10 €, vstupné bolo 2,50 €.

DVD LADISLAV MELIŠKO SUPERSTAR (DVD1):

Výroba: Lukáš Krchňavý Strih: Juraj Kozmický v spolupráci s a niekoľkými ďalšími ľuďmi, fanúšikmi, ktorí priložili ruku k dielu nápadmi, skúsenosťami, alebo technickým vybavením.

DVD bolo dokončené 8.3.2013 (deň pred samotným krstom)

Objednávky:

- ak máte záujem objednať si DVD Ladislav Meliško SUPERSTAR (DVD1), môžete tak urobiť na email: do predmetu správy napíšte "DVD Ladislav Meliško Superstar (DVD1)" a do správy "Mám záujem objednať si DVD Ladislav Meliško Superstar (DVD1)". Cena DVD je 12,90 €.

Ďalšie fotoreporty