Quantcast

9. Výtvarná Prievidza

Iné akcie
Námestie slobody Prievidza
Od do

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na kolektívnu výstavu prievidzských výtvarníkov – 9. VÝTVARNÁ PRIEVIDZA – nadväzuje na sériu ôsmich ročníkov tejto výstavy, ktoré sa pravidelne konali v priestoroch Art galérie kina Baník v Prievidzi  od roku 2012 do roku 2019. Po ročnej prestávke zapríčinenej pandémiou a ukončením aktivít združenia Art Point v uvedených priestoroch sa prípravy výstavy ujalo K-2000, združenie na podporu kultúry hornej Nitry v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi.

Výstava, ktorá predstaví aktuálnu tvorbu súčasných prievidzských výtvarníkov, sa po prvýkrát uskutoční v rekonštruovaných priestoroch Meštianskeho domu v Prievidzi . Jej súčasťou bude v rámci osobitnej aktivity STOPA ČASU – živá i virtuálna prezentácia  kolekcie diel z pozostalosti  dnes už nežijúcich významných  výtvarníkov  mesta – Imricha Vysočana, Jozefa Fedoru, Ľudovíta a Magdalény Štrompachovcov, Vladimíra Vestenického, Pavla Bleya, Vojtecha Petrovicsa a Alojza Petráša. Bude to akési nahliadnutie do pripravovanej  stálej expozície mestskej galérie v týchto priestoroch.

Vernisáž výstavy: 4. november o 16.00 h, Meštiansky dom – Námestie Slobody v Prievidzi

Výstava  bude  sprístupnená pre  návštevníkov v režime OTP,  v utorok – piatok, od 14.00 do 17.00 h a potrvá do 20. decembra 2021.

Konanie výstavy z verejných zdrojov podporili: Fond na podporu umenia a Mesto Prievidza.

Odporúčané akcie