Banícky jarmok 2023 - Prievidza - kompletný program

Iné akcie
Námestie J. C. Hronského Prievidza
Od do

Banícky jarmok Prievidza bude prebiehať 8. – 10. septembra 2023  na verejnom priestranstve na Svätoplukovej ulici, Ulici M. R. Štefánika, Námestí J. C. Hronského, Ulici B. Björnsona, Ul. S. Chalupku a v Mestskom parku. Jarmok je určený na predaj remeselníckych, umeleckých, potravinárskych spotrebných výrobkov, poskytovanie rýchleho občerstvenia a stravovania i ďalších služieb povolených mestom spojených s kultúrnym programom a službami technickej zábavnej činnosti.

Banícky jarmok 2023 - Prievidza - kompletný program

🌟NOVINKA NA BANÍCKOM JARMOKU 2023🌟Chcete vyhrať víkendový pobyt, televízor 🖥 alebo smartfón📱? Tak poďte s nami hrať! 🤩🤩Zabavte sa a vyhrajte na Baníckom jarmoku! Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi si počas dvoch jarmočných dní (piatok a sobota) pripravila pre návštevníkov hru o lákavé ceny. Zapojte sa do zlosovania a vyhrajte skvelé ceny pre celú rodinu! Hlavnou výhrou je víkendový pobyt pre 2 osoby! Lístky🎟🎟 zakúpite v stánku🎪 vedľa pódia na Námestí J. C. Hronského v Prievidzi:• piatok 8. 9. od 18.00 do 21.00 h• sobota 9. 9. od 18.00 do 22.00 hCena lístka: 1,00 €Ceny🎁🎁 sa budú losovať na pódiu, v piatok, po 21.00 h (po kapele ZVA 12-28) a v sobotu, po 22.00 h (po kapele Lavagance)!


Najočakávanejšie podujatie roku sa blíži

Rok 2023 je pre mesto Prievidza rokom dvoch významných výročí - 910. výročie prvej písomnej zmienky a 640. výročie udelenia mestských  práv mestu Prievidza. Už 37. ročník obľúbeného podujatia nesie podtitul „Prievidzskí umelci na prievidzských pódiách“. V roku výročí budú na Baníckom jarmoku účinkovať výlučne prievidzskí umelci a hudobné skupiny, v ktorých hrajú Prievidžania!

Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi pripravilo opäť tradičný Banícky jarmok, ktorý sa uskutoční v dňoch 7. až 10. septembra 2023.  Stretneme sa tradične na Námestí J. C. Hronského, na Ulici M. R.  Štefánika a v Mestskom parku v Prievidzi. Okrem toho sme pripravili aj  novinku, kultúrny program bude obohatený o dve divadelné predstavenia,  ktoré sa budú konať v Dome kultúry Prievidza a v Kultúrnom dome Necpaly.

Kultúrny program - Banícky jarmok Prievidza

Banícky jarmok v roku výročí zahájime už vo štvrtok, 7. septembra 2023 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza divadelnou komédiou Ženba. Jubilujúce Divadlo „A“ a Divadlo SHANTI, o. z. odohrajú komédiu venovanú 70. výročiu Divadla „A“. Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza.

V piatok, 8. septembra odštartuje obľúbený Banícky sprievod tri dni zábavy, hudby, dobrého jedla a pitia. Ten sa už stal tradíciou a  istým oslavným otváracím ceremoniálom, ktorý sa teší  obrovskej účasti.  Rytmicky nás v ňom bude sprevádzať Party Diddles Drumline zo ZUŠ L.  Stančeka Prievidza a mažoretky a zástavníci z CVČ Prievidza. Stretnúť v  ňom taktiež budete môcť členov baníckych spolkov, športových, kultúrnych  a záujmových klubov, denných centier, žiakov prievidzských škôl...

Hlavný program na pódiu slávnostne otvorí Banícky spevokol Kahanec s baníckou hymnou. Nasledovať bude Divadelná spoločnosť,  ktorá prinesie kráľovský pozdrav Prievidžanom od kráľa Kolomana a  kráľovnej Márii. Nebude chýbať otvorenie jarmoku v duchu dávnych  baníckych tradícií. Nasledovať bude Slávnostný otvárací koncert v podaní školského orchestra a Big Bandu ZUŠ L. Stančeka Prievidza. Po nich sa pódia zhostia obľúbení – ZVA 12-28 Band s prievidzským bubeníkom Petrom Krškom. Následne nás Tina s Prievidžanom Vladom Darmovzalom, ktorý hrá v jej sprievodnej kapele na basgitaru vtiahnu do ich hitov. Hodinu pred polnocou Marián Čekovský Band s Prievidžankou Lenkou Piešovou roztancujú celé námestie. Prvý jarmočný deň ukončíme party s Funky Emotions. Moderátorom prvého dňa jarmoku je hypeman Marcel Osztas aliasOsťo, ktorý pochádza z Prievidze.

Piatok večer bude patriť premiére divadelnej hry Jožko Púčik a jeho kariéra, ktorú si naštudovalo Divadlo z dvora. Premiéra sa uskutoční o 19.00 h v Kultúrnom dome v Necpaloch. Vstup zdarma.

Prvé hodiny sobotňajšieho programu budú patriť domácim súborom – SZUŠ XOANA, SZUŠ DIAMONDS, Studio Roots a TK Fantastic-ELKO. Nezabúdame ani na  najmenších, ktorých pobaví Divadlo NATRAKY s rozprávkou Kominári nenosia len šťastie. Sobotňajšie popoludnie bude patriť prievidzským kapelám: Country Limit Club,Bufet, The Kreins a CHILL ON THE SUN. V sobotu večer sa zabavíme s kapelou Lavagancev ktorej hrá niekoľko Prievidžanov. Po nich sa predstaví spevák Robo Opatovský s kapelou, v ktorej stálou súčasťou je prievidzský gitarista Roman Mečiar. Sobotný večer uzavrie skupina Flash zo ZUŠ L. Stančeka Prievidza. Úlohu moderátora si v sobotu rozdelia Prievidžania Dalibor Bíro a Michal Jantoška, ktorého môžete poznať zo športovej redakcie RTVS.  

Pokračovať budeme opäť v nedeľu 10. septembra. Ako prvá sa nám predstaví dychová hudba Prievidžanka. Privítame aj Folklórny súbor Senior Vtáčnik a bodku za celým jarmokom dá hudobná skupina Black Band. Moderátorom posledného dňa Baníckeho jarmoku bude ostrieľaný moderátor Šláger TV Peter Paulík. 

Tradičný jarmok je aj tento rok spojený s príležitostným trhom,  kde nájdete najrozmanitejší sortiment a atrakcie. Povolený je predaj  výrobkov a poskytovanie služieb spojených s príležitostnými trhmi.  Zábavné atrakcie budú umiestnené v Mestskom parku a na parkovisku pred  Zimným štadiónom v Prievidzi. Pri atrakciách sa povoľuje poskytovanie  služieb občerstvenia, s výnimkou predaja alkoholických nápojov a predaj  drobného spotrebného tovaru, napr.: ľudové výrobky, oblečenie,  bižutéria, hračky...

Prevádzkový čas jarmoku - Banícky jarmok Prievidza  
 
08. 09. 2023 (piatok)                      8.00 – 20.00 h
Občerstvenie                                   8.00 – 02.00 h

09. 09. 2023 (sobota)                     8.00 – 20.00 h
Občerstvenie                                    8.00 – 01.00 h

10. 09. 2023 (nedeľa)                     8.00 – 18.00 h
Občerstvenie                                    8.00 – 18.00 h

Zábavné atrakcie v Mestskom parku a na parkovisku pred Zimným štadiónom v Prievidzi  - Banícky jarmok Prievidza                                            
 
08. – 09. 09. 2023                           8.00 – 22.00 h
nedeľa 10. 09. 2023                       8.00 – 18.00 h

Banícka krčma – tradičná banícka gastronómia
08. – 09. 09. 2023                           8.00 – 01.00 h
nedeľa 10. 09. 2023                       8.00 – 18.00 h


Foto: Banícky jarmok 2022 Prievidza - sobota - večerný program

Foto a video: Banícky jarmok 2022 - piatok - večerný program

Záujemcovia o predaj rôzneho druhu tovaru na Banícky  jarmok 2023 v Prievidzi sa môžu prihlásiť do 31. júla 2023  prostredníctvom prihlášky, uverejnenej na webovej stránke mesta  Prievidza. Viac info:  https://prievidza.sk/podnikatel/prilezitostne-trhy/

Odporúčané akcie