Blokáda extrémizmu v Prievidzi - Potulná galéria

Iné akcie
Námestie slobody Prievidza
-

Potulná galéria prináša pod okná a balkóny domov v Prievidzi výstavu, performance a koncert na tému BLOKÁDA EXTRÉMIZMU. Hravou formou umeleckých diel a metaforickým jazykom umenia upozorňujeme na potrebu kriticky myslieť, hovoríme o extrémizme, rasizme, xenofóbii, domácom násilí, susedskom porozumení a tolerancii k menšinám.


Predstavíme Vám koncert - Raptrora, ako aj diela nasledovných autoriek/autorov: Roland Farkas, Alena Foustkova /CZ/, Aldo Giannotti /I-A/, Daniela Krajcova, KundyCrew, Ľuboš Lorenz + Vierka Zubalová, Stano Masár, migrantas /ARG-D/, Boris Németh, Dan Perjovschi /RO/, Tomas Rafa, Martin Shooty Šútovec, Ivana Satekova


Kurátor: Juraj Carny


Podporiť nás môžete na: http://www.startlab.sk/potulnagaleria, StartLab


Filmový dokument z roku 2019 nájdete tu: https://www.youtube.com/watch?v=JeneY8dhXhU


Balkón sa v posledných mesiacoch pre mnohých z nás stal metaforou kontaktu s okolitým svetom. Tento rok prinesieme súčasné umenie ešte bližšie k vám - výstavu, koncerty a performance predstavíme na balkóne Stana Masára. Predstavenie zaháji akcia Viery Zubalovej a Ľuboša Lorenza - balenie Potulnej galérie páskou. Na balkóne predstaváme veľkoformátové karikatúry o kritickom myslení od Shootyho, kresby o domácom násilí a susedských nedorozumeniach Daniely Krajčovej a fotografie Borisa Németha z koronakrízy v rómskych osadách. Koncert pripravil pre Vás Matej Tále. Bezkontaktnú koncepciu galérie naruší inštalácia Rolanda Farkaša, ktorý bude divákov individuálne zatvárať do Minútovej karantény. Na balkóne Potulnej galérie si limitovaný čas budú môcť zahrať golf s bielymi a čiernymi loptičkami. Kundy Crew na spojleri auta predstavia novú výšivku: “Všetkým všetko”. Tomáš Rafa predstaví video z extrémistickej demonštrácie v Žiline, Alena Foustková pripravila pre divákov antistresové cvičenie - bublinkovú fóliu na balenie obrazov, ktorú budeme rozdávať divákom. Argentínsko-nemecká skupina migrantas.org pripravila vizuál tašky ľudia = ľudia, ktorú budú diváci sami vyfarbovať. Pre deti sme pripravili špeciálnu edíciu detského sprievodcu, ktorého budeme distribuovať k bránam panelákov spoločne s farebnými náramkami “Byť čestný je cool” a nálepkami od nasledovných autorov/autoriek: Dan Perjovski, Aldo Giannotti, Shooty, Ivana Šáteková, Kundy Crew, Tomáš Rafa, Boris Németh a Stano Masár.


________________

Ďakujeme za podporu: Ministerstvo spravodlivosti SR, Fond na podporu kultúry národnostných menšín, Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislava.


Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu výlučne zodpovedá Curatorial Studies Institute. Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Tešíme sa na stretnutie s Vami!

Odporúčané akcie