Festival poctivých vín - Bojnice 2019

Iné akcie
Bojnice
-

Prečo festival?

Historické pramene uvádzajú, že na území Bojníc sa dorábalo víno už v 15. storočí. A legenda dodáva, že bolo také kyslé, že by ho nepili ani kočiši grófa Pállfyho na Bojnickom zámku... Nuž čo je pravdy na tomto tvrdení, dnes už ťažko zistíme, keďže vinice tu zanikli v priebehu 18. storočia najmä plienením vojsk za protihabsburských povstaní. Samozrejme, víno sa pilo naďalej, len sa dovážalo z iných oblastí. Bojnický festival poctivých vín chce nadviazať na historické súvislosti vínnej kultúry v regióne Hornej Nitry a predstaviť milovníkom tohto lahodného moku originálne vína zo Slovenska i sveta.

Festival spája zážitok degustácie poctivých vín s konkrétnym príbehom ľudí, ktorí tieto vína svojím umom a rukami tvoria, spolu s jedinečnou atmosférou mestečka s najromantickejším zámkom na Slovensku, vďaka čomu Bojnice nazývajú Avignon strednej Európy. Radi by sme vám predstavili aj najlepšie reštaurácie, ktoré tu dnes na gastro scéne pôsobia.

Budeme potešení, ak si festival i Bojnice príjemne užijete. Ideálne je prísť k nám na predĺžený víkend, pretože jeden deň jednoducho nestačí J

 Na vaše zdravie, milovníci poctivého vína!

Program  Bojnický festival poctivých vín 2019

Sobota 19. október od 11.00 do 18.00 hod.
Festival poctivých vín 1. ročník
7 vínnych zastávok = 7 originálnych vinárstiev = mnoho poctivého vína 

Veríme, že za poctivým vínom sa vždy ukrýva príbeh konkrétnych ľudí. Cieľom nášho festivalu nie je kvantita, ale autentický pôvod a jedinečnosť vín. Na 7-mich vínnych zastávkach môžete aj za prítomnosti vinárov ochutnať ich originálne vína.

Festival sa nesie v duchu filozofie SLOW TRAVEL. Teda pomaly ďalej zájdeš... Preto sme zvolili 7 vinárstiev, aby ste si ich poctivé vína mohli počas festivalu skutočne vychutnať. Každý vinár ponúkne na ochutnávku viacero poctivých vín, takže paleta degustačných vzoriek bude dostatočne široká J 

Festivalová ochutnávka vín začína o 11.00 a potrvá do 18.00 hod. Všetkých 7 vínnych zastávok je v dosahu historického centra mesta Bojnice v rámci príjemnej prechádzky pešo (orientačná mapka je súčasťou vínnej info brožúrky).

Sprievodný program

sobota 19. október večer 

20.00 hod. hudobný koncert

Hotel pod zámkom - Cocktail bar #1 (Hurbanovo námestie, oproti Bojnickému zámku)
hudobná skupina Spod Budína - World Music Ethno Folklore, vstup zdarma 

20.00 hod. hudobný koncert

Hotel Belassi - reštaurácia (Sládkovičova ulica 46)
unplugged music pop/rock Ivka Rado gitara + spev, vstup zdarma 

Vinári

 Snahou festivalu je predstaviť autentické, moderné vinárstva s príbehom zo Slovenska i zahraničia a ich poctivé vína.

Vínne zastávky:

  • Hotel Belassi / Frtus Winery
  • Muzika restaurant / Mátyás Pince
  • Alej restaurant / Vinárstvo Habsburg
  • Biograf restaurant / Vinárstvo Tajna
  • Vinotéka Sun Wines / Bodegas Carchelo (Španielsko) - pozn.: na tomto mieste si môžete počas podujatia (11.00 - 18.00 hod.) dokúpiť ďalšie degustačné kupóny
  • Hotel Bojnický vínny dom / Vinárstvo Lekýr
  • Múzeum praveku / Bodega Familia Schroeder (Argentína) - pozn.: v areáli múzea nie je k dispozícii WC

 * Hviezdoslavova ulica č. 34 / dom Bencovje grunt - miesto, kde si môžete v deň konania podujatia sobota 19.10.2019 kúpiť degustačný pas na festival (v čase 10.00 - 15.00 hod.)

Cena degustačného pasu na festival je 35,- €/osoba,
pričom úplne celú sumu (35,- €) môžete použiť na degustáciu a nákup vína.

 V cene pasu je:

  • degustačný pohár s držiakom a logom akcie,
  • vínna info brožúrka (zoznam vinárstiev a prezentovaných vín, mapka 7-mich vínnych zastávok na území Bojníc),
  • 40 ks degustačných kupónov v hodnote á 0,50 €/ks, 3 ks kupónov v  hodnote á 5,- €/ks na nákup fliaš vína. Ceny degustačných vzoriek budú  rôzne podľa hodnoty vína, platidlom sú kupóny. Ďalšie degustačné kupóny  je možné dokúpiť počas podujatia. Za samotný vstup na festival sa  neplatí (vstupné je zdarma).

Viac informácií https://bojnicevino.sk/

https://bojnicevino.sk/rezervacia-listkov/

https://www.kamzavinom.sk/


Odporúčané akcie