Zrušené - Deň obcí pravnianskej doliny 2023

Iné akcie
Nitrianske Pravno
Od do

OZ Hornonitrie a členské obce oznamujú, že z dôvodu predpovede nepriaznivého počasia sa v sobotu 23. septembra podujatie DEŇ OBCÍ PRAVNIANSKEJ DOLINY NEUSKUTOČNÍ.


Deň obcí pravnianskej doliny 2023Pozývame vás na 9. ročník podujatia DEŇ OBCÍ PRAVNIANSKEJ DOLINY, ktorý pre vás pripravujú starostovia 9 obcí HORNONITRIA. Bude sa konať v sobotu 23.9.2023 na námestí v Nitrianskom Pravne. Slávnosť je neoddeliteľne spätá s regionálnym folklórom, tradíciami, remeslami a chutnými špecialitami, ktoré i tento rok pre všetkých návštevníkov z jednotlivých obcí HORNONITRIA starostlivo pripravujú obecné tímy našich deviatich obcí.


Chuť regiónu opantá všetky vaše zmysly. Pestrú paletu chutí a tradičných jedál regiónu vytvoria chvojnické bryndzové halušky, poluvská kapustnica, kľačnianske slané šúľance, malinovské prezlové alebo makové šúľance, porubská držková, tužinská kapustnica s fazuľou, nedožersko-brezianske posúchy, pravenčianske praženiny a pravniansky guláš, či halásle. Ochutnávka jedál Tak chutí Hornonitrie začne o 12:00 h.


V rámci prehliadky folklórnych a speváckych skupín so začiatkom o 12:30 h budú jednotlivé obce reprezentovať folklórna skupina Lubená z Poluvsia, Neutrataler z Kľačna, domáce Probner Echo, Vrbinka z Pravenca, Roveň z Poruby, Schmiedshauer z Tužiny, Zlatava z Malinovej a Naša kapela z Nedožier-Brezian.


Spevácku prehliadku Deň obcí pravnianskej doliny už tradične doplní od 10:00 h ľudový jarmok remesiel a tradícií naplnený remeselným a ľudovo-umeleckým kumštom regionálnych majstrov.


Ďalším sprievodným podujatím bude fotografická výstava Miroslava Zajíca z Poruby s názvom Región Hornonitria očami fotografa, ktorá bude umiestnená v obradnej sále obecného úradu v Nitrianskom Pravne od 19.9. do 25.9.2023 prístupná počas otváracích hodín obecného úradu, prípadne po telefonickom dohovore na čísle 0911 878 010. Počas sobotného podujatia 23.9.2023 bude výstava prístupná od 10:00 do 16:00 hodiny.


Tešíme sa na vás!


Podujatie je realizované s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja.


Remeselníci z obcí Hornonitria majú možnosť prihlásiť sa bezplatne na ľudový jarmok remesiel a tradícií do 21.9.2023 s podmienkou zabezpečenia si vlastného predajného stánku. Počet jarmočných miest je obmedzený. Kontakt: Ing. Radka Tarabčíková - 0911878010, hornonitrie@hornonitrie.sk .

Odporúčané akcie