F5:Poklady z Podkrovia

12.04.2013 - 19:30 - 22:00
Poklady z Podkrovia alias Recyklácia hodnôt je projekt inšpirovaný nedávnou "Zónou bez peňazí", ktorá sa konala v mnohých mestách po celom Slovensku a vrámci Prievidze si našla svoje miesto práve v Podkroví F5.

Princíp celého projektu je v tom, aby sme spolu vytvorili priestor vzájomnej solidarity a sami určovali hodnotu veciam bez trhových prostredníkov podľa ich vlastnej kvality a užitočnosti.

Jednoducho dám, čo môžem a vezmem si, čo potrebujem.

Najjednoduchšie(hlavne zo začiatku) sa to dá aplikovať na hmotné veci, ale ďalej chceme, aby sme dokázali tento spôsob "trhu" využiť aj pre myšlienky alebo pracovnú silu.
Projekt bude bežať bez prestávky tým spôsobom, že počas akejkoľvek akcie v Podkroví F5 budete môcť priniesť čokoľvek, čo vám už netreba a máte pocit, žeby to ešte mohlo poslúžiť niekomu inému. Keď sa nazbiera určité množstvo "pokladov", zorganizujeme deň/večer, na ktorom si každý priamo vezme alebo vymení, čo mu padne do oka.

Ak niekto potrebuje s niečím pomôcť, dajte nám vedieť a pokúsime sa nájsť vhodnú pracovnú silu či nápad ako riešiť to, čo práve treba. Takisto to môže fungovať i naopak a nápady či možnú pomoc(odbornosť) môžete ponúknuť akoby do foroty.

Tento piatok dáme do priestoru veci, ktoré nenašli svojho majiteľa v sobotu plus ďalšie, ktoré prídu počas večera.
Veľa z tých, ktorí prišli minulý víkend sa ostýchalo vziať si veci, keď sami nič nedoniesli. Dávame naznámo, pustite tie hanby preč! Donesiete, keď budete mať. :)

Okrem Pokladov bude k dispozícii bežné občerstvenie a nejaká živá či reprodukovaná hudba podľa situácie, nálady a možností.

Tešíme sa na Vás, tak sa príďte zabaviť a nájsť si svoj poklad do Podkrovia F5!

Hlavné menu