Jesenné variácie

22.10.2012 - 08:00 - 26.10.2012 - 17:00
Tvorivé dielne s poznávaním rastlinných druhov a podtitulom Skamenená jeseň.

Tak nám vonku opäť prituhlo. Neznesiteľné horúčavy nahradil pocit chladu a ľuďom na tele pribudli hrubšie svetre i vetrovky. Leto v nekonečnom kolobehu ročných období vystriedala jeseň. A práve s mrazivou, no zároveň ľúbivou uspávankou prírody a jej krás sa v programovej štruktúre Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi každoročne objavuje podujatie Jesenné variácie.

Už samotný jeho názov prezrádza čo-to o zmenách, ktoré naše okolie podstupuje s príchodom jesenného obdobia. Ostatné závisí od toho, koľko úsilia vynaloží jeho pozorovateľ. Je len na nás, akou formou, farbami či tvarmi zachytíme svet rastlinnej ríše. Stačí zapojiť fantáziu a dvoch jej nerozlučných pomocníkov - hravosť a tvorivosť.

Tohtoročné Jesenné variácie s podtitulom Skamenená jeseň pripravili hornonitrianski múzejníci v týždni od 22. do 26. októbra 2012 v čase otváracích hodín múzea. Aktivitu, určenú pre vyššie ročníky materských a všetky ročníky základných škôl, plnú poznávania rastlinných druhov a tvorby figúrok lesných zvieratiek z jesenných plodov, navyše obohatili o vzkriesenie skamenených predchodcov dnešnej hornonitrianskej flóry a obrazov vtedajšieho treťohorného lesa.

Hlavné menu