Ľudový jarmok Pod vŕbičkami 2022

Iné akcie
Nedožery-Brezany
Od do

Miestny odbor Matice slovenskej Nedožery-Brezany a Obecný úrad Nedožery-Brezany s finančnou podporou Matice slovenskej Vás pozýva na 8. ročník Ľudového jarmoku Pod vŕbičkami, ktorý sa uskutoční 06. augusta 2022 od 11:00 h v areáli Pod vŕbičkami v Nedožeroch-Brezanoch.

            Po roku sa opäť v príjemnom prírodnom areáli stretneme so zručnými ľudovými remeselníkmi a umelcami. Títo majstri pracujú starými remeselnými technikami z pôvodných materiálov, prípadne staré techniky používajú na novodobé materiály.

            Môžete sa podučiť u keramikára, ošietkára či drotára. Okrem toho sa dostanete do tajov korytárstva, pradenia a uvidíte ako sa dá využiť modrotlač v modernom šate. Zároveň budete môcť okúsiť aj domáci med, či vynikajúci kváskový chlebík a remeselné pivko.

Ak Vám pri potulkách remeslami vyhladne, budú pre Vás pripravené domáce koláče, pagáče či guláš a o smäde tiež nebudete. Pre deti aj dospelých sú nachystané rôzne hry a hádanky, vozenie na voze či vo fúriku a drevený kolotoč.

Poobedie už tradične prídu spestriť ľudové tance a spevy. Tento rok sa predstavia FSk Lubená z Poluvsia, FSk Praslica z Kozároviec a FS Otava z Nového Mesta nad Váhom. Záver bude patriť tancovačke s Podzoborskými beťármi z Nitry.

            V prípade nepriaznivého počasia sa jarmok koná v kultúrno-spoločenskej miestnosti obecného úradu.

            Všetci ste srdečne vítaní!

            Vstup je voľný. Zmena programu vyhradená!

Odporúčané akcie