Ľudový jarmok Pod vŕbičkami

04.08.2018 - 11:00 - 23:59
V prírodnom areáli v Nedožeroch-Brezanoch svojou zručnosťou a výrobkami vás potešia ľudoví remeselníci a umelci. Podujatie spríjemnia aj vystúpenia folklórnych skupín.

Ľudový jarmok Pod vŕbičkami

04. august 2018

Areál Pod vŕbičkami, Nedožery-Brezany

Miestny odbor Matice slovenskej Nedožery-Brezany a Obecný úrad Nedožery-Brezany s finančnou podporou Matice slovenskej a Trenčianskeho samosprávneho kraja Vás pozýva na Ľudový jarmok Pod vŕbičkami, ktorý sa uskutoční 04. augusta 2018 od 11:00 h v areáli Pod vŕbičkami v Nedožeroch-Brezanoch.

Tento rok vstupuje Ľudový jarmok do svojho piateho ročníka. V príjemnom prírodnom areáli nás svojou zručnosťou poctia ľudoví remeselníci a umelci, ktorí tvoria pôvodnými remeselnými technikami a materiálmi, prípadne staré techniky používajú na novodobé materiály. Čo-to sa naučíte od keramikára, korytára, medovnikárok, priadky, drotára, košikárov a mnoho ďalších. Ak Vám pri potulkách remeslami vyhladne, máme pre Vás pripravené domáce koláče a guláš a o smäde tiež nebudete. Deti sa môžu povoziť na drevenom kolotoči alebo na koni.

Od 16:00 spríjemnia návštevníkom poobedie svojimi vystúpeniami folkloristi z FSk Rokôška z Nitrianskeho Rudna, FS Senior Vtáčnik z Prievidze a FS Vršatec z Dubnice nad Váhom. Na záver do tanca zahrá ľudová muzika z Dolnej Oravy.

V prípade nepriaznivého počasia sa jarmok koná v kultúrno-spoločenskej miestnosti obecného úradu. 

Všetci ste srdečne vítaní!

Vstup je voľný. Zmena programu vyhradená!

 

Organizátori
Miestny odbor Matice slovenskej Nedožery-Brezany, Obecný úrad Nedožery-Brezany

Spoluorganizátor
Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

S finančnou podporou Matice slovenskej a Trenčianskeho samosprávneho kraja

 

Kontaktná osoba
Bibiána Krpelanová, t. č. 0910 138 346, maticanb@gmail.com

Viac info: http://ludovyjarmok.blogspot.sk/

Hlavné menu