Milan Rastislav Štefánik vo vašom tablete - interaktívna výstava

Iné akcie
Prievidza
-

Milan Rastislav Štefánik – človek, ktorému sa chcem podobať

Toto interaktívne zážitkové vzdelávacie podujatie tematicky zamerané  na život a aktivity Milana Rastislava Štefánika sme uskutočnili  s podporou Úradu vlády SR v závere roka 2019 v našich priestoroch  i v priestoroch ZŠ Bojnice. Cieľom bolo priblížiť jednu z  najvýznamnejších osobnosti našich dejín žiakom a študentom netradičným –  zážitkovým spôsobom. Časť tejto výstavy môžete vidieť aj dnes -  priamo  vo svojich počítačoch, tabletoch, či smartfónoch. Rozšírená realita na  smartfóne alebo tablete vám  odhalí momenty zo života M. R. Štefánika  ako astronóma, letca,  politika i cestovateľa.

Ako na to?


V prípade, že tento návod pozeráte na notebooku alebo počítači, po  spustení nainštalovanej aplikácie 100MRŠ s povoleným prístupom  k fotoaparátu na vašom smartfóne/tablete sa posúvajte postupne po  obrázkoch nižšie. Ak nemáte počítač alebo notebook (prípadne druhý mobil  alebo tablet) musíte si obrázky vytlačiť na papier. Na každý z obrázkov  nasmerujte fotoaparát aplikácie 100 MRŠ a na obrazovke sa vám v 3D  rozšírenej realite objavia objekty tematicky korešpondujúce s témou na  obrázku. Zároveň sa po kliknutí na ikonu „i“ zobrazia textové informácie  o objektoch na obrázku.

 

V prílohe si môžete stiahnuť a vytlačiť hárok, kde si vedomosti o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi rozšírite zábavnou formou.

Odporúčané akcie