Na! - Prievidzsky krst druhej zbierky básni Mirky Ábelovej

28.03.2014 - 20:00
Krst novej knihy Mirky Ábelovej "Na!"

hostia:  Vlado Šimek (autor zbierok básní Spam a iné a Modlitba za Felvídek), Ivona Pekárková (víťazka súťaže Básne 2013) a Radovan Bezák (talentovaný začínajúci básnik z Prievidze

vstupné dobrovoľné

V roku 2012 vyvolala Mirka Ábelová rozruch v literárnom svete víťazstvom v známej literárnej súťaži BÁSNE – nikto, ani samotní porotcovia (Michal Rehúš, Michal Habaj, Peter Šulej), netušili, že za dvojnásobným pseudonymom sa ukrýva poetka, ktorá debutovala knižkou Striptíz (Ikar,2011).

Mirka Ábelová v druhej básnickej zbierke Na! vo vývoji poetiky nezostáva pri svojom obľúbenom Bukowskom, ale hľadá ďalej. Experimentuje, využíva konceptuálne postupy, čierny humor, iróniu. Forma sa stáva takisto dôležitou ako samotný obsah. Okrem vzťahových tém sa snaží reflektovať aj časť celospoločenského diania, zabŕda do politických i sociálnych tém. Strieľa si zo samej seba, komentuje literárnu scénu. Milovníkov tradičnej poézie asi opäť nepoteší, rovnako ani tých, ktorí sa boja vulgarizmov.

Vlado Šimek je básnik, národný buditeľ, revizionista a čechofil. Predstaví svoju druhú knižku Modlitba za Felvidék.

Ivona Pekárková vyštudovala žurnalistiku, žije v Bratislave aj v Revúcej. Doteraz publikovala hlavne reklamné recenzie na rybárske filmy. Dva razy bola na Medziriadkoch. Venuje sa aj výtvarným veciam, vystavovala v Nitre a v Šali. V roku 2013 vyhrala súťaž Básne 2013.

Rado Bezák je mladý básnik z Prievidze, publikuje svoje texty zatiaľ len na stránke citanie.madness.sk

Hlavné menu