Power of Art - eTwinningový maratón Prievidza

10.05.2014 (Celý deň) - 11.05.2014 (Celý deň)
Plechový plot pri Nedožerskej ceste dostane vďaka študentom novú tvár

10.- 11. máj 2014/ Nedožerská cesta oproti Hypernove

Stále nevieš kde budeš a čo budeš robiť 10 a 11 Mája? Ja ti napoviem, nebudeš nikde inde,ako spolu s nami na NAJVAČŠEJ STREET ART akcií v Prievidzi a na Slovensku vôbec!! Prídite sa pozrieť na špičku zo slovenskej umeleckej scény, ako spoločne pretvárame 320 metrov štvorcových chladného plechu na jeden z najväčších obrazov, ktorý bude venovaný Prievidzi ,aby sa stala krajším miestom pre život. Povinne pozvať / zdielať všetkých priateľov na túto udalosť, na ktorej si každý príde na svoje, a samozrejme ty tam nemožeš určite chýbať...Tešíme sa na Vás, akcia jasná!!!

Študenti sa zapojili do e-twinningového projektu Českej republiky pod názvom E-twinningový maratón na tému Miesto, kde sa ti dobre býva. "Realizujú projekt, ktorý najskôr navrhli ako imaginárny. Jeho podmienkou je, aby sa navrhlo niečo, čo by sa malo zmeniť k lepšiemu," objasnil pedagóg z OA Prievidza Stanislav Malega.

Podľa Malegu si študenti vybrali tento plot keďže viacerí sú zo severnej časti Prievidze a tadiaľto prichádzajú do centra. "Tento plot je v strašnom stave. Preto sme navrhli 10 výtvarných návrhov a zavesili sme to na systém e-twinningového maratónu. Potom sme urobili prezentáciu, ktorú sme posunuli pred mestské zastupiteľstvo, poslanci i mesto sa toho chytili a vyčlenili nám peniaze. Na to začala dlhá cesta zháňania ďalších peňazí, materiálu a sponzorov, aby sme to zvládli do úspešného konca," priblížil.

Hlavné menu