Pred zimným slnovratom

16.12.2012 - 09:00 - 17:00
Tradíciám sa treba poddávať. Obzvlášť tým, ktoré sa dotýkajú zimného slnovratu, sviatkov predvianočného obdobia, Vianoc i osláv prichádzajúceho Nového roka. Práve doň všetci vkladáme svoje nádeje - mladé, svieže, nepoznačené sklamaniami, nezdarmi či prehrami.

Hoci nás pán času činí každoročne s najkratším dňom staršími a skúsenejšími, zostávame naďalej nepoučení a za darčekmi sa naháňame do poslednej chvíle, aj za cenu straty vnútornej pohody v ten najnesprávnejší čas. Naše nákupy, ktorými chceme predovšetkým potešiť svojich blízkych, potom končia podobne ako ostatné naše činnosti v priebehu celého roka.

Sme akí sme, a iní už nebudeme. Môžeme si však v slede každodenných situácií vybrať zopár chvíľ, nečakané priehrštie vzácnych okamihov naplnené poznávaním a hravou tvorivosťou, ktoré budú ešte dlho rezonovať v našich spomienkach. Trebárs aj týždeň pred Vianocami.

Tretia adventná nedeľa v Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi sa bude niesť v znamení pečenia vianočných oblátok, prípravy medovníkov a ich zdobenia, výroby vianočných ozdôb z papiera, zo slamy a ďalších materiálov, tradičnej textilnej techniky plstenia, ale aj prehliadke stálej expozície múzea a výstavy hračiek Pre malých i veľkých.

Príďte Vy i Vaše deti 16. decembra 2012 do priestorov múzea! V čase od 9.00 do 17.00 hodiny u nás môžete stráviť ľubovoľne dlhé chvíle k Vašej i našej spokojnosti!

Hlavné menu