Prievidza za slušné Slovensko

16.03.2018 - 17:00
Je legitímnou požiadavkou občianskej verejnosti, aby sme žili v krajine, kde korupcia nie je štandardom. Kde vo vládnych kruhoch neexistuje prepojenie na organizovaný zločin.

Odchod ministra vnútra Kaliňáka nestačí! Jeho odchod musí byť len začiatkom. Začiatkom veľkého upratovania. Pretože je legitímnou požiadavkou občianskej verejnosti, aby sme žili v krajine, kde korupcia nie je štandardom. Kde vo vládnych kruhoch neexistuje prepojenie na organizovaný zločin.

Preto požadujeme:
- dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a vyšetrenie všetkých káuz, na ktoré Ján poukázal,
- demisiu vlády.

Vyhlásenia Bélu Bugára o predčasných voľbách nás najprv všetkých naplnili nádejou, avšak začínajú sa objavovať hlasy zo strany Most - Híd o zotrvaní vo vláde.

Z tohto dôvodu pokračujeme v občianskych zhromaždeniach a vyzývame všetkých občanov, aby sa k nám pridali a vytrvali.

My mladí ľudia, ktorí sa narodili v období Nežnej revolúcie vyzývame Vás všetkých, aby ste sa k nám pridali.

Rovnako vyzývame všetkých občanov, aby sa zapájali do verejného života, aby sme spolu začali aktívne formovať víziu slušného Slovenska. Ukážme, že občianska verejnosť chce dobre spravovanú krajinu a je ochotná sa za ňu postaviť.

Dokončime to, čo začali naši rodičia v Novembri 1989. Postavme sa za slušné Slovensko a nevzdávajme sa.

V Prievidzi sa stretneme opäť v piatok 16. Marca 2018 o 17:00 na Námestí slobody.

Nemýľte si našu slušnosť s nedostatkom odhodlania a vytrvalosti.

www.zaslusneslovensko.sk

 

 

Hlavné menu