Rozprávkový zámok 2014

Iné akcie
Bojnický zámok
11.6.2014 - 09:00 - 15.6.2014 - 18:00

Toto podujatie v sebe spája rozprávkové predispozície romantickej kultúrnej pamiatky s čarom rozprávok. Je to náučná a ušľachtilá zábava pre deti a mládež určená ako odmena za ich vynaložené úsilie počas školského roku.

Každoročne volí realizačný tím jedinečnú nosnú tému, ktorá je určená výhradne pre daný ročník. V roku 2014 by sme v rámci podujatia Rozprávkový zámok radi zaspomínali na jedného z najväčších rozprávkarov sveta – Hansa Christiana Andresena.
Pre podujatie Rozprávkový zámok Bojnice 2014 sme si z jeho tvorby vybrali štyri rozprávky, kde dobro víťazí nad zlom, láska nad nenávisťou. Návštevníkom Rozprávkového zámku chceme ponúknuť rozprávkové príbehy Palculienka, Princezná na hrášku, Cisárove nové šaty a Škaredé káčatko. Ak detskí návštevníci pomôžu rozprávkovým postavičkám správne sa rozhodnúť, získajú symboly veľkého rozprávkara Andersena (Kvietok symbolizujúci lásku, Hrášok symbolizujúci všetkých malých, Ihlu symbolizujúcu usilovnosť a Pierko symbolizujúce písanie) a stanú sa Veľkými majstrami rozprávok.
Pod literárnym scenárom tohtoročného podujatia Rozprávkový zámok Bojnice 2014 je podpísaný Róbert Mankovecký, ktorý bude zároveň aj režisérom a autorom hudobných podkladov. Róbert Mankovecký dlhodobo pôsobí ako dramaturg a umelecký šéf v Slovenskom komornom divadle v Martine. Jeho tvorba bola ohodnotená viacerými oceneniami vrátane Ceny ministra kultúry, ocenenia Divadelnej akadémie Dosky a ocenenia Filmovej a televíznej akadémie Slnko v sieti.
Pri samotnej realizácii podujatia bude režisér pracovať s rôznorodým hereckým obsadením, od najmladšej generácie, až po overených a skúsených ochotníkov strednej a najstaršej generácie. Podobne ako po minulé roky i tento rok bude úzko spolupracovať s profesionálnymi hercami Slovenského komorného divadla v Martine.

Rozprávkový zámok Bojnice 2014 - Rozprávky Hansa Christiana Andersena na Bojnickonm zámku

Objednávky príjmame od 12. 5. 2014
VÝHRADNE
na tel.č.: 543 06 24 alebo 543 06 33

Vstupné:
Dospelý 1 osoba 10,00 €  
Dieťa od dovŕšenia 6 rokov do dovŕšenia 15 rokov 5,00 €  
Dieťa od dovŕšenia 2 rokov do dovŕšenia 6 rokov 3,00 €  
   
Príplatok za:  
Použitie fotoaparátu 2,00 €   
Použitie videokamery 5,00 €   

 

Odporúčané akcie