Slávnosti života na Bojnickom zámku

09.08.2012 - 09:00 - 12.08.2012 - 17:00
A ak ste si obľúbili strašidlá či rozprávky na bojnickom zámku, určite si zamilujete aj Slávnosti života. Pod týmto názvom sa ukrýva netradičná a multižánrová forma prehliadky bojnického zámku. Nejde len o jednoliaty lektorský výklad, ale súčasťou sú aj rôzne hrané scénky.

V dňoch 9. až 12. augusta 2012 sa prostredníctvom poézie, pantomímy, tanca a hudby  návštevníci prenesú do minulosti. Počas prehliadky stretnú historické postavy, ktoré sú späté s bojnickým zámkom ako Františka Khuen de Belassi Pálfi, Ján Korvín a jeho snúbenica Blanka Sforzová. Návštevníci sa tiež dozvedia, aké ranné rituály každý deň podstupovali dvorné dámy, ako aj zaujímavosti z dvornej etikety, či histórie gastronómie a kulinárstva. Čarovné nádvoria i priľahlý zámocký park poskytnú miesta na odpočinok, relax ducha a i mysle.

Dôležitou súčasťou osláv života sú i gastronomické zážitky a pôžitky, ktoré pri tejto špeciálnej prehliadke nebudú chýbať.

Podujatie Slávnosti života vychádza z nezameniteľného prostredia Národnej kultúrnej pamiatky – Zámku Bojnice a jej histórie, v ktorej najviac dominujú aktivity milovníka a znalca umenia grófa Jána Františka Pálfiho, posledného šľachtického majiteľa bojnického zámku.

Hlavné menu