Square fest Prievidza 2018

Iné akcie
Námestie slobody Prievidza
18.8.2018 - 09:00

V mesiaci august nás čaká tradičné prievidzské hodovanie. Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi a prievidzskou farnosťou pripravili aj tento rok bohatý program, v ktorom bude vládnuť dobrá nálada a hudba. Hodovať sa bude počas celého víkendu 18. - 19. augusta 2018.

Tento rok je výnimočný novým projektom, ktorý prinášame v sobotu, 18. augusta 2018 na prievidzské Námestie slobody. Ide o celodenné podujatie, ktorým by sme radi oslovili najmä mladých Prievidžanov. Našou snahou je poukázať na alternatívnu hudobnú scénu, najmä žánre ako rock, blues, fusion, hip-hop, prípadne pozdvihnúť kultúrne povedomie obyvateľov mesta a jeho okolia tým, že ich zoznámime s prácou nadaných mladých ľudí z nášho regiónu.

Počas celého dňa je pripravený akčný výtvarný workshop, počas ktorého budeme pracovať s prírodným materiálom, určený pre všetky vekové kategórie. Veríme, že to bude zároveň príjemné spestrenie obľúbeného podujatia, ktoré sa koná niekoľkokrát do roka na našom námestí – blšieho trhu – kde okrem zaujímavých retro vecí je aj bohatý handmade sortiment.

Od 18.00 h sa predstavia skvelí hudobníci z nášho regiónu – kapela Talkshow (alternatívny indie rock), Aprílové počasie (jazz, fusion) a Supa a Jozef Engerer – ex Moja reč (rap).

Toto podujatie sa uskutoční v rámci osláv dvoch významných výročí mesta Prievidza – 905. výročie prvej písomnej zmienky o meste v listine Zoborského opátstva  a 635. výročie udelenia mestských privilégií uhorskou kráľovnou Máriou.

Tešíme sa na vás! Vstup voľný!

SF

Odporúčané akcie