Tradičné Vianoce na Bojnickom zámku

06.12.2017 (Celý deň) - 06.01.2018 (Celý deň)
Koncom roka, s príchodom zimného obdobia, sa naši predkovia začínali pripravovať na advent a Vianoce.

Ukončovali sa hospodárske práce, pripravovalo sa drevo na kúrenie, upratovali sa domácnosti aj medziľudské vzťahy, poriadali sa páračky a priadky. Vianoce sa zvykli tráviť v duchu tradícii a ľudových zvykov. Príchod Vianoc sa spájal aj s mágiou svätej Barbory a svätej Lucie. Tesne pred sviatkami sa domácnosti rozvoňali korením a gazdiné začali piecť sladké oblátky a medovníky.

Tradičné prípravy na vianočné sviatky si budú môcť na vlastnej koži zažiť návštevníci Bojnického zámku počas podujatia Svätý Mikuláš a Vianoce na zámku.

Prehliadkovú trasu múzea doplní bohatá vianočná výzdoba i drobné dramatizované scénky. Múzeum bude počas sviatočných chvíľ zdobiť niekoľko desiatok živých vianočných stromčekov. Nebudú chýbať ani stromčeky ľudové, zdobené tradičnými materiálmi a ručne robenými ozdobami.  Romantické priestory Bojnického zámku sa aj počas tohtoročných Vianoc zaplnia vôňou ihličia a leskom vianočných ozdôb.

K atmosfére tohtoročných Vianoc na zámku prispejú aj zdravotne a sociálne znevýhodnené deti, ktoré vyzdobia vybrané časti zámku vlastnoručne pripravenými obrazmi a dekoráciami.

Vianoce na zámku sa začnú 6.12.2017 príchodom svätého Mikuláša a potrvajú až do 6.1.2018.

Tradičné Vianoce na Bojnickom zámku

Hlavné menu