Za poznaním sveta: Belize

04.11.2014 - 17:00 - 19:00
Cyklus cestovateľských rozprávaní. Do bývalej britskej kolónie s Katarínou Tančárovou.

Počtom obyvateľov najmenší neostrovný štát amerického svetadielu s rozlohou menšou než polovica Slovenska disponuje mimoriadnym prírodným a kultúrno-historickým bohatstvom. Vnútrozemie láka turistov najmä dažďovými lesmi a starobylými pamiatkami slávnych Mayov, pobrežie a vody Karibiku zase koralovými útesmi, malebnými ostrovmi či čudesnými lamantínmi.

Niekdajšia korunná kolónia Britský Honduras je však okrem obdivuhodným krás aj domovom mnohých problémov typických pre krajiny tretieho sveta. Do malej a zaostalej krajiny v posledných rokoch z vyspelého sveta prichádza mnoho dobrovoľníkov s cieľom pomôcť jej efektívne využiť veľký turistický potenciál. Pred tromi rokmi Belize s rovnakým úmyslom navštívila aj mladá Slovenka Katarína Tančárová z Považskej Bystrice. Počas svojho trojmesačného pôsobenia stihla popri dobrovoľníckej práci navštíviť mnohé zo spomínaných lákadiel. Zo "základného tábora" v meste Sartaneja vyrazila za poznaním dovolenkového raja na ostrove Ambergris Caye, najväčšieho mesta krajiny Belize City, starého koloniálneho mestečka Platencia i dávnych mayských miest Xunantunich a Lamanai.

So svojím pôsobením v úlohe dobrovoľníčky, ako aj zmienenými cestovateľskými zážitkami sa Katarína Tančárová príde v utorok 4. novembra 2014 o 17. hodine podeliť s návštevníkmi ďalšieho pokračovania cyklu Za poznaním sveta do priestorov Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi na Košovskej ceste 9.

 

Výzva!

Staňte sa aj vy cestovateľmi, ktorí sa prídu podeliť o svoje zážitky z ciest po svete slovom i obrazom. V prípade záujmu nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 46 542 30 54 alebo e-mailovej adrese info@muzeumpd.sk.

Hlavné menu