Za slušné Slovensko (Prievidza): Nezabudneme. Pokračujeme.

Iné akcie
Námestie slobody Prievidza
-

Od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej prešlo viac ako 18 mesiacov. Počas vyšetrovania tejto dvojitej vraždy sa odhalilo mnoho ďalších hrozných vecí: prepojenia a vplyv Mariána Kočnera na politikov a predstaviteľov štátnych orgánov, použitie vládneho špeciálu na únos vietnamského občana, Tibor Gašpar sa odhalil ako nedôveryhodný policajný prezident a Mária Trošková s Viliamom Jasaňom ako spojka medzi úradom vlády a talianskou mafiou.

Veríme, že vyšetrovanie bude čoskoro ukončené a páchatelia obžalovaní. Naša prvá požiadavka sa vďaka odvážnej a dôkladnej práci vyšetrovateľov a prokurátorov napĺňa. Pozorne ju naďalej sledujeme. Druhá požiadavka – nová a dôveryhodná vláda – získava na dôležitosti každou ďalšou odhalenou kauzou, ako aj prichádzajúcimi voľbami. Chceme vládu, ktorá je založená na demokratických princípoch a nemá prepojenia na organizovaný zločin. Vládu, ktorá dokáže obnoviť dôveru ľudí v štátne inštitúcie.

Nezabúdame na Jána a Martinu a stojíme si za našimi požiadavkami, až kým nebudú naplnené. Preto znova spolu vyjdeme 20. septembra do ulíc a na námestia po celom Slovensku.

Spájame sa aj s inými organizáciami naprieč občianskym sektorom: so sestričkami, vedcami, učiteľmi, umelcami, študentmi, klimatickými aktivistami a ďalšími. Stojíme pri sebe a navzájom sa podporujeme. Všetkým nám ide o to isté. O spravodlivosť pred zákonom pre všetkých bez rozdielu. O slušnú a fungujúcu krajinu, kde organizovaný zločin nemá vplyv na politikov. Chceme vyjadriť podporu všetkým poctivým policajtom a prokurátorom. Bez nich by nebolo možné, aby vyšetrovanie nezávisle napredovalo. Stojme pri nich, lebo vieme, pod akým obrovským politickým aj celospoločenským tlakom sú. Rovnako ako novinári, ktorí aj naďalej odkrývajú pravdu, napriek lustráciám, vyhrážkam a neúcte od predstaviteľov štátu.

V  piatok na Námestí slobody v Prievidzi vystúpi okrem troch domácich  rečníkov opäť aj jeden "cezpoľný hosť" - novinár Eugen Korda, ktorý  pôsobil v televízii NOVA, STV aj v internetovej televízii denníka SME.  Z  investigatívnej relácie STV Reportéri musel odísť kvôli zmene vlády a  nezhodám s politickým nominantom Radimom Hrehom. Momentálne pôsobí v  týždenníku .týždeň, kde má na starosti videospravodajstvo. 

S Eugenom Kordom bude po skončení zhromaždenia aj samostatná diskusia v Café Merlo (jej odhadovaný začiatok  cca od 19,15hod ).


Príďme spoločne ukázať, že na odkaz Jána a Martiny nezabúdame.

Poďme sa znovu spoločne po lete postaviť za slušné a spravodlivé Slovensko.


My všetci sme tí, na ktorých sme čakali.

Odporúčané akcie