Country Festival Tužina 2018

03.08.2018 - 20:00 - 05.08.2018 - 03:00
Cuntry Festival Tužina je podujatie s dlhoročnou tradíciou, ktoré si vďaka bohatému programu a kvalitnému zázemiu pre návštevníkov našlo množstvo verných fanúšikov.

Festival nadväzuje na country-folkovú akciu, ktorá začala svoju históriu písať v roku 1994 v neďalekej obci Čičmany. Podujatie pod pôvodným názvom Country Folkovo Trampské Čičmany sa osem rokov konalo na nádvorí miestneho kaštieľa. V roku 2002 sa festival s už novým menom Country Folková Tužina presťahoval do miesta súčasného dejiska – pár kilometrov vzdialenej Tužiny.  Festival v Tužine pokračoval v tradícií až do roku 2005, kedy bola jeho činnosť pre nedostatok finančných prostriedkov pozastavená. Na éru úspešných  čias podujatia sa podarilo organizátorom opätovne nadviazať až v roku 2009. Od roku 2010 nepretržite prináša milovníkom country a folku neopakovateľné zážitky s novým nadšením, s novým organizačným tímom a s novým názvom Country Festival Tužina.

Country Festival Tužina sa koná pravidelne prvý augustový víkend v Tužine na Hatalisku v obkolesení čistej prírody. Známy je vďaka výbornej hudbe, príjemnému prostrediu a priam až rodinnej atmosfére. Lákadlom sú vystúpenia obľúbených hudobných skupín i sprievodné programy. Cieľom organizátorov je pravidelne pripravovať návštevnícky atraktívne podujatie, na ktorom sa môžu stretnúť a zabaviť fanúšikovia country a folkovej hudby v spoločnosti výborných priateľov a rodiny.  O obľúbenosti festivalu hovoria aj výborné čísla návštevnosti, ktoré sa nám darí pravidelne dosahovať.

Tohtoročný festival bude 8 ročník. Highlightom tohtoročného festivalu bude vystúpenie legendárneho Ivana Mládka . Fanúšikovia sa môžu tešiť na bohatý hudobný program, výborné občerstvenie, animačné programy pre deti,  štýlové atrakcie, súťaže a veľa iného.

line up

 

Country Festival Tužina 2018 - plagát

Hlavné menu