Preložené na rok 2021 - COUNTRY FESTIVAL TUŽINA 2020 - 10. ročník

Koncerty
Hatalisko - Tužina
-

V roku 2020 CFT festival oslavuje svoj jubilejný ročník v rovnakej zostave, ktorá 9 rokov vytvára príjemnú rodinnú atmosféru.

CFT TUŽINA, je podujatie nadväzujúce na tradíciu a dobré meno festivalu, ktorý sa zrodil v roku 1994 v neďalekých Čičmanoch. Na nádvorí Kaštieľa sa pod názvom COUNTRY FOLKOVO TRAMPSKÉ ČIČMANY uskutočnilo osem ročníkov tohto divácky príťažlivého podujatia.

V roku 2002 festival zmenil svoje pôsobisko aj názov. Deviaty ročník CFT sa presťahoval ku nám do Tužiny, do rodiaceho sa areálu Hatalisko. Štyri ročníky podujatia tu niesli meno COUNTRY FOLKOVÁ TUŽINA. Týchto prvých 12 ročníkov úspešného slovenského hudobného festivalu organizačne pripravovala úzka skupina ľudí združených v OZ FOLCOU CLUB Tužina.

V rokoch 2006 až 2008 sa festival z finančných dôvodov neuskutočnil. Znova sa prebral k životu v roku 2009 na podnet niektorých poslancov vtedajšieho Obecného zastupiteľstva v Tužine. Obec Tužina podala pomocnú ruku hlavnému organizátorovi - občianskemu združeniu FOLCOU CLUB a vďaka výraznej finančnej pomoci sa v roku 2009 podarilo zorganizovať jeden z najvydarenejších ročníkov v celej histórii CFT. Podujatie už nieslo stručnejšie a jasnejšie meno COUNTRY FEST TUŽINA.

Aj napriek mimoriadnemu úspechu podujatia hlavný organizátor definitívne rezignoval na usporiadanie ďalších ročníkov festivalu.

Obec preto v roku 2010 našla nového partnera a spoluorganizátora tejto akcie - Reklamnú agentúru Petra Čavojská. Spolu s ňou pripravuje ďalšie ročníky CFT, s málo pozmeneným názvom COUNTRY FESTIVAL TUŽINA a s novým logom. A tak sa začala písať nová história festivalu Tužina.

Festival sa začal približovať viac rodine s deťmi a prizývať interpretov aj zo zahraničia.

V roku 2020 CFT festival oslavuje svoj jubilejný ročník v rovnakej zostave, ktorá 9 rokov vytvára príjemnú rodinnú atmosféru.

Pripravovaný 10 ročník má zmenu, ktorou sa snaží priblížiť aj mladšej generácií, preto okrem country žánru začína citlivo pozýva aj kapely s iným nádychom.

Odporúčané akcie