Folklórny festival Poluvsie 2019

Koncerty
Poluvsie

Folklórny festival Poluvsie 2019

Obec Poluvsie a folklórna skupina Lubená pozýva všetkých nadšencov folklóru a ľudových tradícii do Poluvsia na hornej Nitre na 3. ročník folklórneho festivalu s názvom V poluskej dedine, ktorý sa bude konať na rínku pred Števke domom v sobotu 18.5.2019 od 13:00 hod. otvorením remeselného jarmoku a interaktívnymi ukážkami spracovania materiálov takmer zabudnutých remeselných techník.

Na veľkej scéne vystúpia v čase od 14:00 do 18:00 hod:

FSk Lubená (35. výročie založenia) a DFS Malá Lubená z Poluvsia,

DFS Ragačinka, helogonkári a ĽH Hruška z Hrušova,

FS Vatra z Tlmáč,

FS Skorušina z Lieseku.


Príďte  si oddýchnuť, vychutnať si predstavenia účinkujúcich, zatancovať si v  škole tanca a oprobovať svoju zručnosť v tradičnej remeselnej výrobe,  pri spracovaní ľanu a vlny, výrobe nepálenej tehly, tkania, vyšívania a  mnoho ďalšieho. Nebudú chýbať ani poluvské špeciality – pečená baba a  štrúdľa.

Poslaním festivalu je predstavenie tradičných tanečných  foriem z Poluvsia, uchovanie nárečia, piesní a prejavov autentického  folklóru obyvateľov obce Poluvsie. Tretí ročník festivalu predstaví tiež  tradične spracovaný dedinský folklór rôznych regiónov Slovenska. Cenu  festivalu odovzdá starosta obce Martin Šujan.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Odporúčané akcie