HEX & TALKSHOW live

Žáner:
20.04.2012 - 21:00 - 21.04.2012 - 04:00
Slovenská skupina Hex sa po šiestich rokoch predstaví svojim fanúšikom na klubovom turné, ktoré dostalo názov COOLtúra s podtitulom Štyria kamaráti uvádzajú.

Hudobníci vystúpia od 5. do 28. apríla v deviatich slovenských mestách, pričom má isť o prípravu pred vystúpeniami na letných festivaloch.

"Minulý rok sme urobili niečo podobné. Dali sme si generálku a to tým spôsobom, že sme sa zatvorili u náš v štúdiu. Nešli sme von medzi ľudí, ale cvičili sme asi mesiac v štúdiu. Či už staré alebo nové pesničky sme si nahrávali a počúvali, ako to znie.

Celkom sa to oplatilo. Dobre sa nám hralo a ľuďom sa to páčilo. Teraz to urobíme trošku inak v tom, že pôjdeme medzi ľudí. Nehovorím, že iba tam budeme cvičiť, dáme si predtým skúšky, ale trošku si zahráme medzi ľuďmi a budeme vidieť ich reakcie," uviedol basgitarista Hexu Tomáš "Yxo" Dohňanský.

Na koncertoch v Trenčíne a Pezinku sa ako predkapela predstavia Datasystem, v Žiline, Martine, Bratislave a Prievidzi to bude zas skupina Talkshow. Obe tieto formácie zahrajú na poslednom koncerte v Hruštíne. Špeciálnym hosťom bratislavského vystúpenia bude kapela Vetroplach, pričom členovia Hexu chcú na tento koncert pozvať aj speváčku Janu Kirschner, ktorá hosťuje v ich skladbe Prepadlisko.

"Janka je v Bratislave veľa času, ale chodí aj do Londýna. Sľubujem všetkým, že ak sa jej dovolám, tak ju určite pozveme na bratislavský koncert a ak sa to len trošku bude dať, verím, že si s nami príde zaspievať. Ona je teraz zaneprázdnená svojím bábätkom, takže ak by aj neprišla, my to pochopíme," dodal Yxo. 

AFTERPARTY DJ CAGGY

Vstupné: 4 €

článok: Vo štvrtok štartuje odložená COOLtúra skupiny Hex

Video: Hex - Nikdy nebolo lepšie

 

 

Hlavné menu