India v Prievidzi

Žáner:
02.09.2013 - 19:00 - 21:00
Pozývame Vás na originálny koncert hudobníkov: DEBASISH Ganguly (India - sitar) & Tibor MOTYÁN (Maďarsko - tabla)

Vstupné v predpredaji 4 €, pred koncertom 6 €

Predpredaj zabezpečuje Art kafé v kine Baník a tiež Turisticko informačná kancelária mesta Prievidza TIK na námestí.


Niečo o hudobníkoch: 

Debashsish Ganguly (India) - sitar

pochádza z hudobníckej rodiny, jeho otec Dhana Gopal Ganguly bol vynikajúci hráč na flautu a skladateľ. Debashish neskôr študoval hudbu na Rabindra Bharati University a u niekoľkých významných hudobníkov. Vyprofiloval sa na jedného z významných virtuózov v hre na sitár v Indii, často koncertuje v USA a Európe, kde pravidelne vystupuje na prestížnych festivaloch (Summer Festival in Barcelona, Kaltenburg Folk Festival, Germany ai.). Venuje sa aj vedeniu workshopov, spolupracoval s Monesh University v Melbourne, kde spracoval systém výuky indickej klasickej hudby, pravidelne vyučuje na Pierre-van-Hauwe Music School v Inningu.
Úspešne sa venuje komponovaniu filmovej a divadelnej hudby, je obľúbeným spolupracovníkom režiséra Paula Coxa. Zložil filmovú hudbu k jeho filmom Island (uvedený na filmovom festivale v Cannes) a Golden Bread. V roku 2010 ho oslovil režisér Tamas Tóth a vznikla Debashishova sugestívna hudba k filmu GURU.O všestrannosti Debashisha svedčí, že v hudobnej oblasti je častým spoluhráčom nielen v rámci indickej klasickej hudby, ale aj v iných žánroch. Vystupuje rád s jazzovými hudobníkmi v rôznych fusion projektoch, v jazz fusion skupinách.

Tibor Motyán (HU) – tabla

výrazný talent spoza hraníc, má za sebou niekoľko rokov štúdia hry na tabla u najväčších majstrov v Indii. V súčasnosti vystupuje v rôznych džezových projektoch a v súbore Gayan Uttejak Orchestra výraznej osobnosti maďarskej etnickej scény L. Hortobágyiho. Tibor je slovenského pôvodu.

Hlavné menu