Koncertný Bašavel v Prievidzi

Koncerty
History Caffe - Prievidza
Od do

Aj tento rok vám prinášame obľúbený cyklus koncertov Bašavel v Prievidzi, ktorý na jeseň prinesie do viacerých priestorov v Prievidzi 5 koncertov interpretovaných profesionálnymi rómskymi umelcami.

Projekt má podporiť rómskych profesionálnych interpretov, ktorí sa zameriavajú prevažne na džez a osloviť ním širokú verejnosť, milovníkov džezu i rómsku komunitu žujúci v Prievidzi a blízkom okolí.

Projekt sa koná s podporou mesta Prievidza. Hlavným partnerom je Fond na podporu kultúry národnostných menšín Kultminor.

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

PROGRAM:


1. 9. 2022, Galéria Jabloň - Deň otvorených dverí:

Anita Soul & Eugen Vizváry Trio

11. 9. 2022:

Gypsy Jazz SK – Ján Berky Mrenica, ml.

25. 9. 2022:

EthnoJazz Project

EthnoJazz project je hudobná formácia ktorá spája dva hudobné svety – na jednej strane stojí world music a ethno štýl a na druhej džez.Projekt vznikol v roku 2014, kedy džezový klavirista Arpád Farkaš prizval na spoluúčinkovanie interepretku world music hudby – Barboru Botošovú (vnučka Jána Berky – Mrenicu st.).Kapela kombinuje rôzne rytmy a melódie rumunskej, bulharskej, židovskej a rómskej kultúry. Zaujímavé a netradičné nástrojové obsadenie sľubuje farebnosť zvuku a orientálne prvky. Na každom koncerte bolo publikum uchvátené neskutočnou energiou a farebnosťou, ktorú zaručovalo neobyčajné nástrojové zloženie – husle, spev, cimbal, kontrabas, klavír a bicie.Hudobné obsadenie:Barbora Botošová – husleMichaela Bobeková - spevArpi Farkaš – klavírAdolf Plachetka – kontrabasVladimír Homola – cimbalJuraj Raši – bicieUž 25. septembra na nádvorí History Caffe! Tešíme sa na vás.

 🤗VSTUPENKY: http://goout.net/.../basavel-v-prievidzi-ethnojazz.../cgko/

9. 10. 2022:

POSLEDNÝ KONCERT ODZNIE UŽ 9. OKTÓBRA!

Tradičné piesne z rôznych kútov sveta – to je najväčšia inšpirácia pre formáciu SOLE. Členovia tohto zoskupenia prinášajú nové prvky a melódie tak, aby oslovili náročných poslucháčov, aj širokú verejnosť. Nová podoba ich muziky prináša prierez naprieč ľudovou, jazzovou, klasickou hudbou, aj world music. Tvárou SOLE je charizmatická speváčka Júlia Kozáková. Na klavíri hrá Ľudovít Kotlár, ktorého na akordeóne dopĺňa Filip Urda, na kontrabase Ľubomír Gašpar a na bicie hrá Juraj Dávid Raši.Už 9. októbra na nádvorí History Caffe! 

Tešíme sa na vás. 🤗

Vstupné: 6 €

Rezervácia miest na sedenie: 0911 636 541

GoOut: goout.net/sk/listky/basavel-v-prievidzi-sole/dgko/

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu národnostných menšín.

Odporúčané akcie