Laco Deczi & Celula New York

Žáner:
22.06.2013 - 20:00 - 23:00
Legenda jazzovej trúbky po siedmych rokoch opäť v Kazačku

Meno Laco Deczi sa už niekoľko desaťročí skloňuje nielen v stredoeurópskom kontexte, ale aj v rámci celosvetovej hudobnej scény. Je síce rodený Slovák, ale jeho kariéra ho zaviala až za 'veľkú mláku' a dnes je už stálou súčasťou americkej jazzovej elity. 

Na svoje korene však nezabúda a koncertné šnúry, ktoré absolvuje so svojim zoskupením Celula New York, siahajú pravidelne k nám do Európy.

Biografia:

Laco Déczi (vl. menom Ladislav Déči) patrí medzi najznámejších džezových hráčov na trúbku na svete. Vyrástol v Bratislave, počas strednej školy hrával na trúbku v niekoľkých amatérskych skupinách. V roku 1958 založil vlastnú skupinu - formáciu Danubia Quintet.

Po absolvovaní základnej vojenskej služby v rokoch 1960 - 1962 sa hudobník definitívne rozhodol venovať sa jazzu. Pre lepšie podmienky sa presťahoval do Prahy a príležitostne hrával v Jazzovom orchestri Československého rozhlasu v Prahe, či v divadelnom sextete divadla Rokoko. V Prahe zaznamenal úspechy so svojím džezovým kombom Celula, ktorú založil v roku 1967. Vystriedalo sa v nej množstvo českých a slovenských hudobníkov.

Hlavné menu