Mark Whitfield (USA, gitara) & AMC Trio - Hudba na korze 2014

Žáner:
18.07.2014 - 21:00 - 23:00
Hviezda amerického jazzu - gitarista Mark Whitfield & AMC Trio jazz band

Mark Whitfield je jedným z najlepších a najrenomovanejších svetových jazzových gitaristov. Dokáže sa bezchybne pohybovať v akomkoľvek jazzovom žánri, vďaka čomu je vyhľadávaným gitaristom v mnohých hudobných projektoch a zoskupeniach. V poslednej dobe je známy aj vďaka účinkovaniu v David Mathews Band. Za sebou má však už spoluprácu s takými velikánmi hudby ako Dizzy Gillespie, Art Blakey, Herbie Hancock, Ray Charles, Sting, Diana Krall, Chris Botti a mnohí iní.

Amc Trio je jedna z najvýraznejších slovenských jazzových formácií, prezentujúca sa vlastnou tvorbou postavenou na výrazných melódiách a kompozíciách presahujúcich rámec jazzu. Amc Trio sa necháva inšpirovať prvkami klasickej, populárnej ale aj folklórnej hudby. Po prvom cd Thor-Iza natočilo dve cd (Soul Of The Mountain, Waiting For A Wolf) s vynikajúcim švédskym gitaristom Ulfom Wakeniusom. Na poslednom cd One Way Road To My Heart, ktoré vyšlo v nemeckom vydavateľstve Moosicus hosťuje slávny trúbkar Randy Brecker.

Všetky 3 koncertné večery sa budú konať na novom pešom korze v centre Bojníc – hlavné Hurbanovo námestie, v priestore pred Kultúrnym centrom. K dispozícii bude 300 miest na sedenie. V prípade nepriaznivého počasia sa koncerty uskutočnia v sále Kultúrneho centra Bojnice (s kapacitou 400 miest na sedenie).

ostatné koncerty nájdete tu: Hudba na korze 2014 - 3 koncerty

Hlavné menu