Peter Cmorík & band - Tour...o tebe - Prievidza 2014

Koncerty
Nový Woodstock Prievidza
7.4.2014 - 19:00

a je to konečne tu...srdečne vás všetkých pozývam na LIVE koncerty s mojim BANDom po Slovensku...prierez štyroch albumov plus piesne, ktoré vznikli k rôznym projektom a samozrejme aj "niečo naviac"

Peter Cmorik - jeden z najlepších spevákov na slovenskej hudobnej scéne, štvornásobný zlatý SLÁVIK, strieborný SLÁVIK, víťaz SHS II a medzinárodného festivalu v poľskom Rzeszówe.

Peter Cmorik (22.3.1980) pochádza z Veľkého Krtíša. Vyštudoval hru na klavír na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a od svojich 16 rokov hral a spieval v rôznych rockových kapelách.

V apríli 2006 sa stal víťazom súťaže SHS II a vydal debutový album Nádherný deň, ktorý okamžite získal platinovú platňu a neskôr získal aj cenu Aurel za najlepší zvukový záznam. Pieseň Dážď bola ocenená aj združením SOZA ako najhranejšia skladba roku 2006.

Ešte v tom istom roku Cmoro získal v súťaži popularity Slávik prvé miesto, stal sa objavom roka 2006 a jeho prvý singel Dážď sa stal Hitom roka. Nasledujúci rok rovnaký úspech dosiahla jeho pieseň Nemusíš sa báť. Obhájil tiež prvenstvo v kategórii spevák a druhý raz sa stal zlatým slávikom.

V máji 2007 Cmoro zvíťazil na medzinárodnom hudobnom festivale Carpathia v poľskom Rzeszówe, keď s piesňou Mám pocit porazil ďalších 69 interpretov z rôznych krajín. Okrem hlavnej ceny Grand Prix získal aj právo na nahratie CD v Poľsku v náklade 200 tisíc kusov.

Rok 2007 mu tiež priniesol účinkovanie v úspešnom muzikáli Traja mušketieri a nahratie druhého albumu Žijem ako viem.

Na jar 2008 absolvoval ako hosť úspešné turné so skupinou TEAM a získal si srdcia divákov aj novinárov tak na Slovensku ako aj v Čechách.

V októbri 2009 vydal svoj tretí štúdiový album Jedno si želám.

Prvenstvo medzi slovenskými spevákmi a označenie ZLATÝ SLÁVIK si Peter udržal aj po ďalšie dva roky, kedy rovnako zvíťazil v ankete popularity Slávik. Pravidelne sa tiež umiestňuje na peknom druhom mieste v diváckej ankete Osobnosť televíznej obrazovky OTO.

Odporúčané akcie