Robo Opatovský & BAND

Koncerty
Nový Woodstock Prievidza
29.3.2014 - 20:00

Robert (Robo) Opatovský vyštudoval hru na klasickú gitaru na bratislavskom konzervatóriu u Petra Zsapku. Po skončení štúdia navštevoval súkromné hodiny spevu u speváčky Adrieny Bartošovej. V roku 1993, počas Vojenskej základnej služby, spieval vo vojenskom big bandovom orchestri Bohumila Trnečku, neskôr s Vladom Valovičom.

Po ukončení vojenskej služby spieval v rôznych hudobných telesách na Slovensku a v zahraničí.

čítajte tiež: Robo Opatovský predstavil nový štúdiový album Môj život

V roku 1996 Robo Opatovský začal spolupracovať s producentským triom Priehradník/Balogh/Gregor, pre ktoré nahral skladby „Heartbreaker“, „It doestn´t matter...“. V roku 1997 sa s pomocou Dariny Rolincovej zoznámmil s českým hudobným skladateľom a producentom, Danielom Hádlom, ktorý s ním uzavrel zmluvu na tri hudobné albumy pre vydavateľstvo BMG-Ariola. U tohto vydavateľa Opatovský vydal dva albumy, Robert Opatovský a Nebol som zlý. Po vydaní druhého Robo podpísal zmluvu na tri albumy s Universal Music. V roku 2000 mu vyšiel album Pravá tvár. V priebehu rokov 2002-2003 Robo Opatovský striedavo pôsobil v Japonsku a na Slovensku. V Japonsku pripravil materiál na album, ktorý s producentom Vrabcom (Made 2 Mate) vydal v roku 2003 pod názvom Prílev energie. V marci 2005 vyšiel Opatovskému album V tom zvláštnom sne, v roku 2006 Swing & Latin, v roku 2008 album vianočných piesní s názvom Vianočný album. Medzi najznámejšie hity Roba Opatovského patria skladby „Natália“, „Oceán“, „Na dvoch strunách“, „Sen“, „Dúhový pelikán“, „Hovorila po španielsky“, „Príliv energie“ a ďalšie. V TV Markíza účinkuje ako sólový spevák v tanečných súťažiach Let's Dance.

Robo Opatovský je vlastníkom hudobného vydavateľstva Záverečná. V roku 2008 sa produkčne a autorsky podieľal na albume Maroša Kramára, Lážo-plážo. Robo Opatovský zložil aj hudbu k rozprávkovej knižke Bibiany Ondrejkovej O dievčatku Julke.

V roku 2009 sa Robo Opatovský zúčastnil slovenského národného kola súťaže Eurovision Song Contest 2009 so skladbou „Prší“, s ktorou skončil vo finále na šiestom mieste. Dňa 11. mája má Opatovskému vyjsť jeho prvý výberový album s jeho najväčšími hitmi.

Rezervácie na tel. čísle: 0918 423 192

Free via Skype

Odporúčané akcie